Bolu’da Yeniçağa Gölü’ne 350 bin balık yavrusu salındı

Bolu’da üretilen 350 bin sazan balığı bala su Yeniçağa Gölü’ne bırakıldı.

Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonu’nda üretilen 350 bin çocuk sazan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Batman Valisi Ekrem Canalp, Yeniçağa Kaymakamı Bilal Çelik, Şehremini Recayi Çağlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Umumi Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Ekincilik ve Orman İl Müdürü İzzet Garaz, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, daire amirleri ve balıkçılar eliyle planlı törenle suya salındı.

Böylece, Gölköy Akarsu Ürünleri Üretim İstasyonu’ndan bu yıl süresince üretimi yapılan mecmu 4 milyon balık yavrusu suyla buluşmuş oldu.

Vekil Yardımcısı Veysel Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölköy’bile üretimi yapılan balıkların Türkiye’nin birçok ilinde kâin bağırsak göllere salındığını söyledi.

Toplam 5 milyon balığın göllere bırakılacağını anlatan Tiryaki, “İnşallah iç sularda birlikte yetiştirilen bu balıklar devlet ekonomisine korkulu katkı sağlayacaktır. Hem tertip balıkçılarına hem kooperatiflerimize hem bile vatandaşlarımıza esaslı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.Share: