Boluspor, Denizlispor maçından 3 puan hedefliyor

– Boluspor, Denizlispor maçından 3 puan hedefliyor

Beceri Yönetmen Sait Karafırtınalar:

“Yok Etmek için hangi gerekiyorsa sahada yapacağız”

BOLU – Boluspor Beceri Direktörü Sait Karafırtınalar, Denizlispor maçını kazanıp ilk 3’ün içerisinde vadi ahzetmek istediklerini söyleyerek, “Küçümseyecek ya de rakip seçecek kabilinden tıpkı durumumuz yok. Her maç bizim için bitiş havasında” dedi.

Boluspor, Spor Popo 1. Lig’in 9. haftasında Denizlispor’u mihman edecek. Müsabakanın hazırlıklarına bitmeme fail Bolu temsilcisinde Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Galibiyetle süslememiz lazım”

Sait Karafırtınalar, Denizlispor karşılaşmasının çokça büyük olduğunu belirterek, “Oynayacağımız Denizli maçı bizim amacıyla çok majör bire bir maç. Onlar ast sıralardan kurtulmak, tığ de eğin sıralarda işlemez olmak üzere savaşım edeceğiz. İçeride 2 seferdir berabere kalıyoruz. Bunu galibiyetle süslememiz geçişsiz. İyi savaş ediyoruz, pozisyonlara giriyoruz amma Denizli maçını kazanıp önceki 3’ün içerisinde saha ahzetmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Değişik bire bir kadroyla başlayabiliriz”

İyi bir ekiple çalıştıklarını ve mücadeleye ayrımlı bire bir kadroyla çıkabileceklerini anlatım fail Karafırtınalar, “Biz bir takım çalışması yapıyoruz. Haddinden Fazla değerli çalıştırıcı arkadaşım var. Maçı oynadıktan sonraları lahzada rakip analizlerine başlıyoruz. Maksimum takat sınırı alabileceğimiz oyuncuları değerlendirip, arz akıllıca baziçe modelini seçiyoruz. 4-3-3 sistemini benimsedik ama zaman zaman giderek üçüncü bölge baskılarıyla zaman zaman ikinci bölgede durup durup, bazı bazı bile kaskatı ayrımsız defans yaparak son almaya çalışıyoruz. Dolay tarafta sprinter oyuncularımızı skoru aldıktan sonra kullanmaya çalışıyoruz. Bu hafta ihtimal birlikte dripling yapabilecek oyuncularımızla başlayacağız. Ayrı Ayrı tıpkı kadroyla birlikte başlayabiliriz. Her maça değişik hazırlanıyoruz. Mevsim sonuna kadar bu şekilde bitmeme ederiz” diye konuştu.

“Ihtimal üstelik içeride ligin bildirme zor maçını oynayacağız”

Denizlispor müsabakasının yumruk geçeceğini üstelik kaydeden Sait Karafırtınalar, “Şu zaman Denizli amacıyla tamam bir şey yok. 2 puanları var ama üstlerindekinin 3, onun üstündekinin dahi 5 puanı var. 1 maç kazandıkları ant bati bölgeden çıkacaklar. Onlar amacıyla lig ihtimal üstelik yeni başlıyor. Ihtimal üstelik içeride ligin sunu print maçını oynayacağız. Küçümseyecek evet bile rakip seçecek gibi tıpkısı durumumuz namevcut. Seçme karşılaşma bizim üzere final havasında. Bu maç birlikte anca olacak. bazı bazı durup durup, kimi zaman önde basarak oynayacağız. Bu herzaman olan bir madde değil. Rakibin kadrosunu sahada görünce bundan sonra netleşiyor. Örtmek için ne gerekiyorsa sahada yapacağız” cümlelerine kayran verdi.

Teknik Yönetmen Karafırtınalar, son kendisine kadrodaki sakat oyuncularla ilişkin, “Cezalı oyuncumuz yok amma sakat oyunumuz var. Gökhan Alsan’ın üst adalesinde ikinci adım çak var. Landel gribal tıpkısı enfeksiyon dolayısıyla bulunmayan. Onun bizi sıkıntıya sokacak aynı durumu bulunmayan. Cuma haset inşallah bizle beraber olacak” ifadelerini kullandı.

Share: