Bulaşıcı otobüsü şarampole devrildi: 39 yanık

Bartın’da şehirlerarası arızi otobüsü şarampole uçarak devrildi. Kazada 36’sı yaya 39 güç yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak ilçe, sabah saat 07.30 sıralarında Bartın’ın Akçamescit köyünde yaşandı. M.E. idaresindeki 22 FM 053 plakalı Kamil Koç firmasına ilgili yaya otobüsü Rize’den Zonguldak’a başvurmak için yola daha çok. Otobüs Bartın’ın Akçamescit köyüne geldiğinde kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Devrilen otobüsteki kazada araçta mevcut 36 palyatif ile 3 vasıta personeli yaralandı.

İhbar üstüne fenomen adına çokça sayıda cankurtaran irsal edildi. Kaymakamlık yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla Bartın Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurnaz ve polis ekipleri fenomen yerinde açık güvenlik önlemleri aldı.

Kazadan hafif gaileli kurtulan Ferit Boray Akbulut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Vesile Rize’den kalkmıştı. Ego Ordu’dan binmiştim. Kazanın lacerem olduğunu anlayamadım. Ego o ilk kânun uyuyordum. Anlayamadım. bir anda kendimizi burada bulduk” diye niteleyerek yaşadıklarını anlattı.

Ambulansta önceki müdahaleleri yapılan bazen yaralılar olayın şokunu yaşadı. Olay namına itfaiye aracı ve AFAD ekipleri da gönderme edildi. Kazayla ilişkin başlatılan anket sürüyor. – BARTIN

Share: