Bünyan Belediyesi ilkokul restoresi için harekete geçti

Bünyan Belediyesi ekipleri, Edvar İlkokulu’nun restore çalışmalarını yer aceleci şekilde kişiselleştirmek üzere harekete geçti.

Bünyan yöresel ürünlerinin baştan canlandırılması, Avrat Kooperatifi kurarak ilçede yerel ve örgensel mahsulat yetiştirilmesi, kadınların üretime katılması ve Bünyan’dahi üretimi desteklemek üzere Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, İlçe Kaymakamı Turgut Gülen’in girişimleri ve Vali Gökmen Çiçek ile Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç’ın dahi destekleriyle hayata geçirilmesi planlanan projenin yeryüzü güdük sürede tamamlanması üzere Bünyan Belediyesi ekipleri çalışmalarına hız vererek bir hafta önce incelemesi yapılan Çağlar İlkokulunda çalışmalara başladı.

Proje ile lokal ürünlerin üretilip pazarlanacağına, üretime, eş üreticiye ve girişimciye bindi verileceğine değinen Komutan Altun, ” İlçemizin gelişimine ulama sağlayacak, tarihi ve kültürel miraslarımızı öne çıkaracak, yöresel ürünlerimizi baştan canlandıracak bütün düşünüm ve projelere açığız. Bunları hayata buyurmak üzere kaymakamlığımız karışma yekpare belediye personel ve ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: