Burhaniye’de Bire Bir Yurttaş Arazisinden Geçtiği İddiası ile Yolu Kapattı, İki Mahalle Kıygın Oldu

MISIL TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine vabeste Bahçelievler Mahallesi’nde benzeri vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla kapattığı kat, vatandaşları mağdur etti. Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Efrahim Başa, “Yetkililerin buna çözüm bulmalarını kâm ediyoruz. Bu yolu yüzlerce adam kullanıyor. Bütün de kıygın oluyor” dedi.

Burhaniye’nin Bahçelievler Mahallesi’ni Edremit ilçesi ile Çoruk Mahallesi’ne bağlayan öğün, yer sahibi tarafından kamulaştırma bedeli ödenmediği gerekçesiyle trafiğe kapatıldı. Yolu dikme kütükleri ile kapatan vatandaş, yolun ortasına zeytin ağaçları dikti.

“BU YOLU YÜZLERCE İNSAN KULLANIYOR”

Sorunun çözümü için girişimde bulunduklarını tamlayan Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Efrahim Başa, şunları söyledi:

“Daha bir zaman burada uray marifetiyle eğreti olarak açılan nöbet, anbean toprak sahibi eliyle kapatıldı. Bu ikinci, üçüncü kapatılışı. Buna bir çözüm bulunması amacıyla yetkililerle de görüştük. Herhalde çözüme ulaştıracaklar ama, şu anda yapacak bire bir şeyleri olmadığını, kamulaştırma edeceklerini söylediler. Bizim mahalle ve Geriş mahallesinin alelhusus çok kullandığı aynı yol burası. Vatandaşlar, şayet bu 300 metrelik yolu kullanamazsa 3 kilometre defa dolaşıyor tarlasına, bağına, bahçesine gidebilmek üzere. Bizim mahalleden Edremit’e gidebilmek amacıyla önce buradan çıkıyoruz. Harabelik yolundan, Burhaniye’nin içinden yeniden kalın kafalı dönüyoruz, ondan bilahare ulaşıyoruz Edremit için. Elbette yetkililerin buna hal bulmalarını istek ediyoruz. Bu yolu yüzlerce kayırıcı kullanıyor. Cümle dahi mağdur oluyor. Burada tıpkı dahi odun deposu gibi tıpkı öz var. Nöbet, yarısından sisli. Buraya gelip arabalar anlayışsız kesilmek zorunda kalıyorlar. Yetkililerden hal bekliyoruz.”

Share: