Burhaniye’de Dallar “Gezen Sinema” ile Buluştu

EL TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, beyaz perde salonlarına ulaşımı süssüz olmayan, sinemaya gitme imkanı bulamamış dallar üzere Firez ve Turizm Bakanlığı destekleri ile geliştirilen gezen beyaz perde tırı,  öğrencilerle buluştu. Gezen sinemayı dolduran öğrenciler, şarkılar söyleyip oyunlar oynarken, sevdikleri iz filmleri izledi.

Burhaniye Eşsiz Tolun Ortaokulu bahçesine kurulan gezen beyaz perde üstelik anaokulundan ortaokul öğrencilerine büyüklüğünde ayrımlı seanslarla 1000’e yakın öğrenci beyaz perde ile buluştu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi birlikte öğrencilere kek ve yemiş suyu ikramı yaptı.

“DAHA EVVEL SİNEMA GÖRMEMİŞ ÖĞRENCİLERİMİZ VAR”

İlk kez sinemaya gelmenin heyecanını zinde öğrenciler, etkinliğin tekrarlanmasını istedi. Mutluluklarını dile getiren öğrencilerden Mustafa Ede Tarancı, “Sinemayı çok sevdim. Benzeri henüz akmak istiyorum” derken, Görelik Su bile, “Sinemayı sevdim. Benzeri elan gelip bir daha tutulmak istiyorum” diye niteleyerek konuştu. Hikâye Ela Sarıtepe ise, “Filmi çok sevdim. Bire Bir daha akmak isterim. Gelirsem başından beğenirim” dedi.

Güzel tıpkı hizmet olduğunu anlatan Sarıklı Yüksel Özçelik birlikte, “Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri yerine Hars Bakanlığının getirmiş olduğu Gezen Sinema hizmetinden faydalanmaktalar. Daha ilk beyaz perde görmemiş öğrencilerimiz var. Kâh öğrenciler üzere domuzuna ayrımsız bakım olduğunu düşünüyorum. Emeği güzeşte arkadaşları teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: