Bursa haberleri: Komutan Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt katabolizma çalışmalarına katıldı

Melikgazi Şehremini Dr. Mustafa Palancıoğlu, Saika Beyazıt Mahallesi Minnet Caddesi’nde başlayan katabolizma çalışmalarına katılarak, Melikgazi genelinde 600 adet metruk çatı ve gecekondu yıktıklarını söyledi.

Mahallede bir yandan kentsel tahavvül çalışmaları sürerken ayrıksı yandan birlikte okul, park ve yol gibi bir nice hizmeti birlikte kazandırdıklarını belirten Başbuğ Dr. Palancıoğlu, “Mütemadi, hafta içi hafta sonu fark etmez. Melikgazi’miz amacıyla tamamıyla sahadayız; sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Saika Beyazıt Mahallemizde Şükran Caddesi’nde yıkım çalışmalarına başladık. İnşallah burayı adamakıllı tıpkısı ayla getiriyoruz. Şükran Caddesi’nde mecmu 30 parça gecekonduyu yıkmış olacağız. Bugün 15 tanesini yıkıyoruz ansız artan 15 tanesinde yıktıktan sonraları Minnet Caddesi genişleyecek. 5 ay önceki başladığımız 1. girişim 6 bloktan oluşan Saika Beyazıt kentsel dönüşüm projesinde kâh bloklar finiş aşamasına geldi. Serian ilerliyor. Hak sahiplerini kullanılmamış konutlarıyla bildirme gücük zamanda buluşturacağız. Kentsel dönüşümün serian birlikte ilkokul ve anaokulu tutmak için okul projelerimizde devam ediyor. Bu okullarda bittiğinde bölgenin meslek ihtiyacını da karşılamış olacağız. Dolayısıyla Yıldırım Beyazıt çevresi haddinden fazla elan evire çevire bir çehreye kavuşacak. Sivas Caddesi’ne Hulusi Akar Bulvarı’na bağlayan iyice tıpkısı Dr. Sami İpek Caddesini üstelik yapıp tamamlamıştık. Demin şipşak onun yakınında kâin Şükran Caddesi’ni üstelik genişletip sunturlu ayrımsız yol ortaya çıkaracağız. Kentsel transformasyon bloklarınızla bitmeme ediyor. Onun yanında çarçabuk ikinci girişim çalışmasına başlayacağız” dedi.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin çokça sunturlu benzeri mahalle haline geldiğini dile getiren Palancıoğlu, “Âdeta Mehabetli, Anbar, Kazım Karabekir Mahallesi’nde yapmış olduğumuz kentsel inkılap çalışmalarımızla zannediyorum Melikgazi Belediyesi Türkiye’da kentsel dönüşümde öncü belediyelerden benzeri tanesidir. İnşallah kazasız belasız bu inşaatları tamamlarız. Toplamda yıktığımız gecekondu sayısı 600’ü geçti. Bu metruk yapıların ortadan kalkmasıyla henüz rahat ve daha güvenli ayrımsız belde ortaya daha çok. Aldatıcı olsun.” şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Share: