“Büyüklük Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 10. durağı Erzurum

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik planlı “Izzet Teşvikleri Lansman Günleri” Erzurum’birlikte başladı.

Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak ve azamet teşviklerini takdim etmek üzere Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen aktiflik kapsamında, değişik kurumlar stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda birleştirme edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına mecbur kuruluşlar ile muhtelif kurumların yer aldığı etkinliğe, lise ve üniversitelerde okuyan çoluk çocuk ile aileler ilişki gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, armağan, görüntü, kredi destekleri ve staj programlarıyla ilgili bilgilendirildi.

“Burs imkanları yüz yüze anlatılıyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başbuğ Yardımcısı Cihan Başar, AA muhabirine, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca birleştirme edilen “Ihtişam Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 10. durağı Erzurum’bile olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Organizasyona Erzurumlu ve kentteki gençlerin ağırbaşlı ilgisinin olduğunu aktaran Başar, “Bugüne büyüklüğünde 350 bin gencimizle birebir angajman sağladık. İletişim Başkanlığı yerine devletin gençlere müteveccih imkan tanıdığı destek, armağan, kaynak, burs ve kredi kabilinden isteklendirme unsurlarını yüz yüze bildirmek amacıyla buradayız. Bu şekilde gençlerimiz, kariyerlerini planlayıp geleceğini kurgularken devletin ne imkanlarıyla neler yapabilecekleri hususunda farkındalık amaçlıyoruz,” diye konuştu.

Başar, Erzurum’dan sonradan “Büyüklük Teşvikleri Lansman Günleri”nin haftaya Diyarbakır, arkası sıra dahi Van’bile düzenleneceğini rapor ederek, yekpare gençleri organizasyonlara çağırma etti.

AA standı da meydan alıyor

Rum Ajansı birlikte stant açan kurumlar arasında düzlük aldı.

AA Erzurum Kesim Müdürü Yunus Okuyucu, AA Kurumsal İletişim ve Işaret Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı müzakere edenlere gurur üzerine bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Başar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Evre, Erzurum Beceri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Fark Etmek ile muhtelif gelgel temsilcileri bile AA standını ülfet etti.

Ziyaretçilerden İlim Duygusal üstelik bu model etkinliklerin haddinden fazla artağan geçtiğini anlatarak, “Stantları gezip bilgi sahibi olduk. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

Berfin Eva Bastem dahi programa emeği geçenlere teşekkür ederek, ziyaret ettikleri stantlarda kurumların burs, mevhibe, görüntü ve staj destekleri üzerine bilgilendirildiklerini anlatım etti.Share: