Büyükşehir’in hentbolda murat Türkiye Kupası

Hentbol Rical Süper Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Sakarya Büyükşehir Hentbol Takımı antrenmanlarını sakil aynı tempoda sürdürerek, Türkiye Kupası mücadelelerine hazırlanıyor.

El Topu Rical Süper Liginde şampiyona mücadelesi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı hareket sonrası verilen 2 haftalık aradan sonra antrenmanlarına başladı. Fiziksel ve mental yerine sakil bir tempoda antrenmanlarını sürdüren topluluk, 15- 18 Mart tarihleri beyninde Konya’da gerçekleştirilecek Türkiye Kupası’nda savaş edecek. Çeyrek finalde Ankaragücü ile karşılaşacak takım, turu geçmesi halinde yarı finalde Beykoz Belediyesi-Nilüfer Belediyesi karşılaşmasının galibiyle finale çıkma mücadelesi verecek.

Takımın antrenörü Mehmet Fatih Işık, “Zelzele sonrası 2 haftalık bir meydanlık verdik. Takımımız bu dönemde antrenman yapmadı. Takımımızın psikolojik durumu birlikte egzersiz yapmaya amelî değildi. Heveskâr olmaya, hayatı bitmeme ettirmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede 21 Şubat itibariyle antrenmanlarımıza kaldığımız yerden başladık. 2 haftalık süreçte fiziki ve mental çalışmalarımızı sürdürerek maç ritmini sağlamaya çalıştık” dedi.

“Hedefimiz Türkiye Kupasını şehrimize bildirmek”

Takımın hedeflerinden küçümseme eden Işık, “Çevrim beyninde aramıza eskimemiş arkadaşlarımız katıldı. Bunlardan bire bir tanesi ligden çekilen Hatay Büyükşehir Uray takımında oynayan Ukraynalı Oleksandr Tiukin oldu. Önümüzdeki hafta 15-18 Mart tarihleri ortada Konya’birlikte Türkiye Kupası mücadelelerine katılacağız. Çeyrek Altın finalde rakibimiz Ankaragücü ekibi oldu. Bu hedefle sonuç iki haftadır kilolu aynı tempoda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz Türkiye Kupasını şehrimize anlatmak. Kupayı vira etmek ve bu sevinci şehrimize neşelendirmek istiyoruz” diye konuştu. – SAKARYA

Share: