Ceylanpınar Kaymakamı Caner’e veda programı

Ceylanpınar Kaymakamı Cüneyt Caner’in tayininin Nevşehir’in Ürgüp ilçesine çıkması üzerine Şehremini Gür Aristokrat eliyle veda yemeği verildi.

İçişleri Bakanlığının Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Nevşehir’in Ürgüp kaza kaymakamlığına atanan Ceylanpınar İlçe Kaymakamı Cüneyt Caner’in onuruna veda yemeği düzenlendi. Ceylanpınar Belediye Reisi Gür Aristokrat vasıtasıyla düzenlenen veda yemeğine Ilçebay Cüneyt Caner, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Abdulkadir Akgeyik, Divan Üyeleri Übeyt Kurt, Hüseyin Teşrinievvel, Ümit Bilim Adamı, Cuma Barutçu ve İshak Murat, siyasal parti kaymakamlık başkanları, mahalle muhtarları, askeri ve inanma erkanı ile çokça sayıda davetli katıldı.

Veda yemeğinin peşi sıra Ceylanpınar Şehremini Feyyaz Soylu aracılığıyla Kaymakam Cüneyt Caner’e veda anısına onurluk ikram edildi.

Yaklaşık 2 yıl geçmiş Erzurum’un Horasan ilçesinden Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine atasının yapıldığını belirten Kaymakam Cüneyt Caner, ‘”Göreve başladığım 5 Ağustos tarihinden kestirmece 2 hafta bilahare valimizin talimatlarıyla Rasulayn ilçesinde dahi görevlendirildim ve eş zamanlı yerine hem Ceylanpınar’dahi hem Resulayn’da mesleğimi icra etmeye çalıştım. Çok vahim bire bir dönemdi. Alelhusus karşıda yaşanan sıkıntıların bu tarafa bulaşma etmemesi adına olağanüstü benzeri himmet harcama ettim. Buna genişlik yakınımda çalışanlar bile tanık oldu. Bu anlamda kimi vakit buradaki işlerimizin aynı kısmını görmediğimiz ya dahi az buçuk geciktirdiğimiz olmuştur ama iki tarafın verdiği yükün stresi ve ağırlığı buna etmen olmuştur. Bunların konusunda pandemi sürecine üstelik girdik. Hep bu süreçlerin üst üste gelmesi benim Ceylanpınar özelimde fayrap etmek istediğim işlerin tıpkısı kısmını tabiatıyla kim yapmama engel oldu. Allah böyle baht etti amma hem Ceylanpınar hem dahi Resulayn bölgesinde devletimizin koordinesinde haddinden fazla sunturlu icraat de yaptık. Sınırın bu tarafına yansıyabilecek 100 olaydan ihtimal birkaç tanesi kısmi namına ilçemizi etkiledi. Yani bu konuda banko içinizi bayındır tutabilirsiniz ve Cenabıhak kader ederse önümüzdeki ant diliminde bu anlamda çok elan muvaffakiyetli olacağımıza inanıyorum” dedi.

Çalıştığı müddet boyunca devletin kendisine verdiği yetkileri adaletli ayrımsız şekilde kullandığını söyleyen Kaymakam Caner, “Çalıştığımız zaman belirteci içerisinde asıl ilkem, adaletten ve doğruluktan, hukuktan ayrılmamak oldu. Beni tanıyanlar bilir. Seçme çalıştığınız yerde illa sizi bazı sevenler, aynı takım sevmeyen gruplar olacaktır. Ben bunlara çok takılmam. Bu anlamda dahi çalıştığım seçkin yerde arkamı dönüp üstelik keşke şunu şöyle yapsaydım diyeceğim bir gelişim bırakmadım. Cenabıhak yıldız ederse buradan birlikte bırakmadan ayrılacağız. Özellikle mazlumun, fakirin fukaranın yanında olmaya çalıştık. Bilcümle bu yoğunluğumuzun ortada bu grupla hususi ilgilendik. Salim olsun para müdürümüzün da alışılmadık gayretleriyle adaletli ayrımsız çalışma yürüttük. Bunların birlikte hiçbir şekilde reklamını yapmadan, o insanları birlikte rencide etmeden yapmaya çalıştık. Burada da çok pir çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. Sair rutin bitmeme fail işlerimizin elhak benzeri kısmına dediğim sebeplerden yağlık çokça eğilemedik ama alelhusus milli eğitim bilimi müdürümüze üstelik burada teşekkür ediyorum. Esbak valilikte yapılan milli eğitim bilimi toplantısında sükse sıralamasında Ceylanpınar kesin sayısında Urfa’de ikinci sırada, nokta sıralamasında Urfa’da üçüncü tam, bu çok koca tıpkı başarıdır” diyerek ezcümle yaptığı çalışmalara değindi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Aristokrat ise, “Kaymakamım bu plaketi size sunarken inanın içimiz buruk oluyor. İki yıldır beraber çalışıyoruz. Bizzat kişi adıma söylüyorum, güler yüzünüz ve tebessümünüz hiçbir zaman yüzünüzden düşmedi. Nükteli ve güler yüzlü tıpkı kaymakamdınız. İnşallah ati kardeşimiz dahi sizi aratmayacaktır. Ihtişam işi hiçbir antlaşma durmaz. Gittiğiniz temas yerde yine siz Caner Kaymakamımızsınız. Rastgele zaman için burada sizin aynı eviniz var. Telefonumuz seçkin antlaşma size açıktır. Biz dahi tek kardeşimiz, bir tane kaymakamımız, dostumuz, arkadaşımızın Ürgüp’te olduğunu on paralık unutmayacağız. Onun üzere bu 2 yılın anısına bir nebzecik çam sakızı güdücü armağanı diyerek ikram ediyorum” diyerek konuştu. – ŞANLIURFA

Share: