CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, partisine iştirak töreninde konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “İster er intihap yapsınlar, lüzumlu dominant seçim yapsınlar, lazım bir zamanlar intihap yapsınlar, Türkiye’yi içtimai demokrat siyasetle buluşturacak buyuru, o sandıktan çıkma.” ifadesini kullandı.

CHP’den yapılan açıklamaya bakarak, Salıcı, Sincan İlçe Başkanlığının düzenlediği CHP’ye ortaklık töreninde, tıpkı süredir partinin oyunun düşük olduğu yerlere derya veren bir iş yaptıklarını ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını kaydetti.

Salıcı, Sincan’dan bilahare Pursaklar’bile ve Keçiören’üstelik unsur iştirak törenleri yapacaklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Bize ‘Sivas’ın ötesine gidemiyorsunuz.’ diyorlardı, ama ben tez ediyorum onlar Sincan pazarına inemiyorlar. Tığ, Türkiye’nin değme namına gidip, alnımız dürüst bir şekilde CHP’nin siyasetini anlatıyoruz, amma onlar çarşıya pazara inemeyecek hale geldiler. Ne Türe ve Kalkınma Partisi milletvekilleri var çarşıda pazarda, ne MHP’nin vekilleri. CHP başını örtenin üstelik başı zahir olanın da teminatıdır. Bizi birbirimize düşürmeye çalışan, başörtüsünü yıllarca suistimal fail Türe ve Kalkınma Partisinin iktidarı, önümüzdeki geçmiş seçimde sonlanacak. İster erken seçim yapsınlar, lazım baskın seçme yapsınlar, lüzumlu eskiden intihap yapsınlar, Türkiye’yi içtimai demokrat siyasetle buluşturacak buyuru, o sandıktan çıkacak.”

Share: