CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Çokça Bol Aynı Kampa Karı Sahipliği Yaptığımız İçin Haddinden Fazla Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’de düzenlediği mesai ve yorum toplantısı ile ilgili ” Türkiye’da gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, evet gayrimümkün bahanelerle bahane bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları ortada imtina etmek mucit, çokça artağan tıpkısı kampa karı sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. AKP’lileri bile anlıyoruz haddizatında. Çok engellemelerine, epey algı cumhur çabalarına karşın, uray başkanlarımızın İzmir üzere, bölüt hizmet için yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, İzmir İkinci Intihap Bölgesi’ndeki kayran çalışmaları kapsamında Bayraklı’üstelik; Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandalet, CHP yer ve ilçe yöneticileri ile birlikte esnafı konuşma etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle benzeri istimara toplantısı işleyen Yücel, “Birileri perişan söylemlerle, algı halk çabalarıyla konuşa dursun. Biz sahadan hiç ayrılmadık ayrılmıyoruz. Sınırlı adreslere dekoratif ziyaretler değil, vatandaşın sunu kilolu olduğu, soylu erki krizin arz vahim hissedildiği yerlerde ağrı dinliyor, tılsım olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin biraz cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın da kendilerine benzeri çift sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’dahi tamam yurttaşların dertlerinin bire bir olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Vatandaş çıktı derdini anlatmaktan yılgın, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye niteleyerek çığlık bedel halde. Bayraklı esnafı da ‘sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik amma bundan sonra ya kendimiz kepenk kapatacağız ya dahi filhakika batacağız’ diyor. Vatandaş peynir alamıyor, güçlükle kaynattığı yemeğin içine birkaç bile olsa ten koyamıyor. Okullar açılmış insanlar çocuklarına defter, türlü alamıyor. Amma birileri çıkıp ‘Türkiye şu kadar büyüdü, enflasyon düşecek, Avrupa Amerika battı biz iyiyiz’ kabil, insanlarla dalga geçercesine, akıllarımızla hezel edercesine diskur atıyor. Kendileri hastalıklı, kapalı ve hiddetli vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları üzere, kendi söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Amma biz seçkin dönüş ayrımlı benzeri ilçede, daima halkımızla çöz içeyiz. İzmir’da bu yalanlara mümin, gereksiz laflara kulak asan ayrımsız can bile görmedik. Amma şunu haddinden fazla açık bire bir biçimde söylüyorum ki; halkımız artık sağgörüsüz, halka sırtını dönmüş, öz saltanatı ortamında nüfuz sarhoşluğu yaşayanların, yani yegâne eş ve AKP iktidarının serencam bulacağına içten kani. İzmirliler bile kavim iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil da vatandaşa harcanacağına kani, sultanlık ve müsriflik iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı seçim gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOK BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’üstelik yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini dahi değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günce bu çalışmalara mülhak adına genel başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin yeniden İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm asıl atma töreni ve İz Transformasyon Atık Çokluk ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı da eklenince, az çok vahim ve gürültülü getiren bire bir İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı serencam saylav kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, vabeste toplantılarda belirlenen kere haritaları ve yapılan değerlendirmelerin kâffesi, iktidarımıza revan yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’dahi gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, evet olamaz bahanelerle mazeret bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde korku mucit, çok eli nimetli tıpkı kampa eş sahipliği yaptığımız üzere çokça mutluyuz. AKP’lileri de anlıyoruz esasta. Bunca engellemelerine, epey alacak enam çabalarına rağmen, belediye başkanlarımızın İzmir için, bölüt bakım için yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları kriz ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin hizmet üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem bile korkutmaya devam edeceğimizden hiç ikircik duymasınlar. Ülkemizde, kavim iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi üzere umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki sene iktidarımızda yapılacak ilk milletvekili kampına bile karı sahipliği yaparız.”

SERDAR SANDAL: HALK ELE, BRANŞ KOLA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana şehir kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı berkitmek üzere var gücümüzle çalıştık. Eksiksiz kurumlarla tınlamalı, iklim ve ilçe yönetimiyle koordineli icraat yürüttük. Özlük ayakları üstünde durabilen, borçsuz ve daha modern aynı Bayraklı’yı bütün birlikte görüntülemek istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihî mirasına de ehil çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını yeniden planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora her alanda halkımıza hizmet üretiyoruz. Yarınlara elan iyice tıpkısı Bayraklı bırakacağız. Çıktı ahali ele branş kolalama öğün yürüme zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize sakıt dahi görevimizi genişlik ferah şekilde yapmaktır. Tığ temas geçen aktarılma büyüyen, dinç tıpkı aileyiz. Birlikte çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: