CHP milletvekilleri Havza’da sivil toplum örgütlerini konuşma etti

CHP milletvekilleri, Havza’de sivil topluluk örgütlerine ziyarette bulundu.

CHP İstanbul Milletvekilleri Emine Gülizar Emecan ve Vekil Cihangir İslam, Tokat Saylav Bayrı Durmaz, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ve Samsun Saylav Kemal Zeybek, Havza’dahi esnaf odaları ve sivil cemiyet örgütlerini görüşme etti.

Havza Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) mülakat ederek Sedir Başkanı Mustafa Başaran ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yakup Akekin ile görüşen CHP heyetine Havza Kombinasyon Uran Bölgesi karşı hikmet verildi.

Milletvekili Durmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun programının 31 Ağustos Çarşamba haset Kesim Atatürk Evi ziyaretiyle başlayacağını belirterek, “Elan sonra Vezirköprü ilçesinde sivil topluluk örgütlerinin başkanları ve muhtarlarla buluşacak. Havza, Cumhuriyet tarihi ve Milli Savaşım amacıyla majör benzeri düz. Sayın Umumi Başkanımız dahi bunu önemsiyor.” dedi.

Milletvekilleri, daha sonradan Bölge Madeni İşler Esnaf Odası, Mıntıka Kahveciler Esnaf Odası, Havza Bakkal, Bayii ve Manavlar Esnaf Odası, Bölge Muhtarları Derneği, Mıntıka Esnaf ve Sanatkar Emniyet ve Kefillik Kooperatifi, Bölge Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile domestik gazeteyi musahabe ederek, Kılıçdaroğlu’nun programına nida etti.

Share: