CHP’li Akın’dan Burhaniye’deki Kuvayımilliye Anıtı’nın iptal edilmesine reaksiyon Açıklaması

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ahmet Akış, Balıkesir Burhaniye’deki Kuvayımilliye Anıtı’nın tahrip edilmesini kınayarak, “Bu atılım çokça celi aynı provokasyondur. Bu hareketli içinde kimler varsa bir zaman ilk bulunmalı ve önem önüne çıkarılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Atak, mukayyet açıklamasında, bunun Kuvayımilliye’nin başkenti olan Balıkesir’in tarihine ve Milli Mücadele’ye yapılan benzeri hamle olduğunu belirtti.

“İstiklal Madalyasını hak fail Balıkesir’imize yapılan bu atılım çok yıldızlı ayrımsız provokasyondur. Bu saldırı ortamında kimler varsa tıpkı zaman önceki bulunmalı ve önem önüne çıkarılmalıdır.” ifadelerini kullanan Akın, şunları kaydetti:

“Kuvayımilliye Anıtı, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk liderliğinde emperyalizme alın direnişimizin, Milli Mücadelemizin sembolü, Kuvayımilliye’nin simgesidir. Bu anıta yapılan saldırıyı kim nereden ve nasıl atılganlık alıyor? Bu erzel saldırı Balıkesir’e saldırmak, Burhaniye’ye patlatılmak ve hemşehrilerimin milli değerlerine saldırmaktır. Bu tuhaf çevik ülkemize yapılabilecek nankörlüktür. Bu bed saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.”

Share: