Çiçekdağı Belediyesi’nden zelzele bölgesine müzaheret çağrısı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği yer sarsıntısı sonrası Kırşehir’in Çiçekdağı belediyesi yardım çağrısı yaptı.

Çiçekdağı Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etken olan 7,4 büyüklüğündeki depremin arkası sıra afetzedelere korumak amacıyla harekete geçti. 10 ilde yıkımlara, kayıplara bozukluk olan 7,4 büyüklüğündeki zelzele felaketinin arkası sıra Çiçekdağı belediyesi yardım kampanyası başlattı, kışlık giysi ve temel gerekseme malzemeleri çağrısında bulunuldu. Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, “Yaşanan felaketin acısını biliyor ve derinden hissediyoruz. Hayatını kaybeden bütün yurttaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaraları umum birliğiyle çalmak için umum yurttaşlarımızı dayanışma mücadelemize çağırma ediyoruz” dedi.

Açıklamada, depremde mağdur olan vatandaşlara evvel etapta; battaniye, uyku seti, kışlık esvap, bot, ve bir gerekseme malzemeleri toplanarak hareket bölgesine ulaştırılacağı ve yardımda mevcut olmak isteyen vatandaşların Çiçekdağı Belediyesi Yarayışlı Evi Müdürlüğüne ulaştırmaları istendi. – KIRŞEHİR

Share: