ÇIKAR YOL Partisi Genel Başkanı Babacan, Siirt mitinginde konuştu Açıklaması

UMAR Partisi Umumi Başkanı Yüksek Babacan, “Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği ayrımsız Türkiye’dir.” dedi.

Babacan, partisinin 15 Orak Ayı Demokrasi Meydanı’nda planlı mitinginde yaptığı konuşmada, etnik kimliği, fideist, mezhebi hangi olursa olsun seçkin vatandaşın bu ülkenin fiyat ve havalı vatandaşı olduğunu söyledi.

Parti olarak bağımsız ve zengin ayrımsız Türkiye için yola çıktıklarını dile getiren Babacan, ülfet içerisinde debi edeceklerini belirtti.

Babacan, “Hukuksuzlukla mücadeleleri bile ahbaplık içerisinde yapacağız. Zira devlete yakışan, hususiyet süresince cereyan etmektir. Devlete yakışan, adaleti sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Ekonominin temelinde hukuk, adalet, hürriyet ve demokrasi olduğunu nâkil Babacan, sosyal yardımları ihtiyacı olan herkese ulaştıracaklarını söyledi.

İhtiyaç sahiplerine minimum dirimlik desteği sağlayacaklarını belirten Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İhtiyacı olan herkesin minimum ihtiyacını karşılayacak ayrımsız geliri devletin güvence etmesi almak. Bizim nihai hedefimiz, bir tane ayrımsız vatandaşımızın bile toplumsal yardıma eksikli olmadığı tıpkısı Türkiye’dir. Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği aynı Türkiye’dir. Herkesin fiilen doğruluk ettiği yaşam seviyesine ulaşana kadar bunun üzere çalışacağız. Çocukların yetişek ihtiyaçları amacıyla dahi özel programlar devreye sokacağız.”

DERMAN Partisi İl Başkanı Düş Dayanan da mitingde benzeri enformasyon yaptı.

Share: