Çöpe atmaktan akıbet anda vazgeçtiği yün yumağının içinden 116 bin lira değerinde kulplu reşat altını imdi

Gülcan A. isimli yurttaş, 1 Ağustos’ta annesinden kalma yünleri kabartılması için yorgancıya verdi. Gülcan A., dükkanı oğlu Bayram Akgün (38) ile birlikte işleten Baylan Akgün’e (61) annesinden artan yünleri çöpe atmaktan serencam anda vazgeçtiğini, koyun yünlerini kabarttıktan bilahare yastık açmak istediklerini anlattı.

ALTINLARI GÖRÜNCE IRI ŞAŞKINLIK YAŞADILAR

Annesine işlerinde arkalama fail Baylan Akgün’ün kızı Gülter Akyol (40) ise geçen periyot koyun yünlerini kabartmaya koyuldu. İşlem sırasında al kestirme içerisinde çok sayıda altın bulan Akyol, durumu hemencecik annesi ve ağabeyine bilim verdi. Dükkan sahipleri, 116 bin teklik değerindeki 17 adet kulplu reşat altını gördüklerinde alışılmadık oldu. Altınların bulunmasıyla müşteriye mülahaza atan Bayram Akgün ve ailesi, altınları Gülcan A.’ya doğrulama etti.

“İÇİNDEN HAZİNE ÇIKTI”

Olayı anlatan Nazlı Akgün, “Azrail, bohçayı atmaya kıyamadığını söyledi. Bohça annesinden noksan. Bohça konfirmasyon edildikten 10 bölüm sonradan kızım yardıma geldiğinde yünleri kabartmaya başladı ve kırmızı keseyi buldu. Çabucak üst çıkıp ‘Anne bu yün kimin? İçinden hazne çıktı’ dedi. Müşteriyi aradık. Oğlunu yollayıp altınları aldı. Hem altınları hem de yünlerini doğrulama ettik” dedi.

“MÜŞTERİ BİZE TEŞEKKÜR ETTİ”

Bayram Akgün ise, “Altınları ablam buldu. Acilen tezgaha altınları döktük. 17 adet zer bulduk. Müşteriye kestirme ve altını fotoğraflı mesajla ilettik. Kendisi bize teşekkürname etti” diyerek konuştu. – İZMİRShare: