Çorum haberi: Bayat belediyesi 25 bin metrekarelik alanı TOKİ’ye tahsis etti

Günü Geçmiş Belediye Reisi Ekrem Adlı, belediye meclisinde oybirliği ile alınan kararla, Yatukcu Mahallesi Galibiyet Caddesi ile Tepebayat Mahallesi Tepebayat yolu beyninde küsurat 25 bin metrekarelik ayrımsız alanı TOKİ’ye tahsis ettiklerini açıkladı.

İlçenin sunma merkezi durumunda Günü Geçmiş çayı sahilinde TOKİ sitesi kurulacağını rapor fail Başbuğ Adlı, “Bayat tarihi açısından milat olan bire bir karara elan imza atmış olmanın ve böylesi yüce tıpkı hizmeti ilçemize kazandırıyor olmanın onurunu, gururunu bütün gelişigüzel yaşıyoruz. Bütün içtimai alanlarıyla ilçemizin kullanılmamış hayat merkezi, elektrik merkezi olacak TOKİ konutları ile ilçemiz adeta baştan bayındırlık ve mensur etmiş olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ilçemize yapılan tarihi envestisman ve hizmetlerle hep alay malay şehrimizi gelecek 100 yılını nesir ediyoruz” dedi.

“DOĞRU Tümen Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya Bayat çayının ıslahından başlayarak; TOKİ’nin Bayat’a kazandırılmasındaki umum süreçlerde göstermiş olduğu yakın bağ alakadan ve süreci benzeri izlem ederek sonuçlandırmasından ortalık, şahsım ve hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum” diyen komutan Ünlü, “İlçemize kazandırılan bu tarihi yatırımı ve özge yatırımlar için, bildirme özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görünmek için, Belde Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Erek Kurum’a, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a, Çorum Milletvekillerimize, DSİ Umumi Müdürümüz Prof. Dr. Lütfi Akça’ya, SELIM Fırka İl ve İlçe teşkilatlarımıza, İl Genel ve Şehremaneti Sedir Üyelerimize ve emeği sabık herkese şahsım ve değerli hemşehrilerimiz hesabına şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: