Çorum veri: TDP Genel Başkanı Sarıgül, Çorum’da “af” çağrısını yineledi

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çorum’da mahkumlar için af çağrısını tekrarladı.

Sarıgül, Çorum L Tipi Ilişkin ve Örtüsüz Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı açıklamada, cezaevlerinde görev işleyen infaz esirgeme memurlarının şartlarının düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

Cezaevlerindeki yürütüm esirgeme memurlarının inanma mensupları statüsüne geçmesi gerektiğini tamlayan Sarıgül, “İnfaz esirgeme memurlarımız psikolog, bire bir zamanda hekim, tıpkısı zamanda cet, aynı zamanda çocuk. Onların içeriye giren şans mahkumları ile pekâlâ ilgilendiklerini kendileri ile mufassal şekilde görüştüm. Önce çalışanların morallerinin düzeltilmesi lazım. Seçme tür stresten uzak olmaları geçişsiz.” dedi.

Cezaevindeki mahkumlar amacıyla af çağrısında mevcut Sarıgül, bunun siyasi değil, vicdani benzeri davet olduğunu aktardı.

Türkiye’yi öğürtlemek isteyenlerin özellikle gençleri metal batağına ittiklerini dile getiren Sarıgül, şunları kaydetti:

“Uyuşturucu batağından ufuk kıygın olan binlerce gencimiz şans mahkumu adına cezaevlerinde bulunmakta. Tığ affın kime yarayacağının düşüncesi içerisinde değiliz. Türkiye Değişim Partisi yerine aftan banko politik tıpkısı husus beklemiyoruz. Aynı anneyi evladına kavuşturabilirsek, ayrımsız ablayı, benzeri kardeşi abisine kavuşturabilirsek, haksızlığa düçar çeşitli nedenlerle mağdur olmuş, ‘Ben artık bunları yapmayacağım, tövbe ediyorum’ diyen binlerce kardeşimizi anneleri, babaları, kardeşleri ile buluşturursak, bu bizim amacıyla çok iri aynı mutluluktur.”

Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi namına inançlar üzerinden politika yapılmasını akıllıcasına bulmadıklarını anlatarak, “Başı münhal kardeşlerimiz de bizim, başı muzlim kardeşlerimiz de bizim. Aşure Ayı ayı dahi bizim, ramazan kocaoğlan üstelik bizim. Camiler birlikte bizim, cemevleri de bizim. İnançlarımız Allah’a anlayış yoludur. Politika örfümüzden, geleneklerimizden, töremizden ve inançlarımızdan elini çekmeli.” ifadesini kullandı.

???????Sarıgül, daha sonra kentte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Share: