Çorum’da İtfaiye Haftası nedeniyle aktiflik düzenlendi

Çorum Belediyesince İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında kurulan İtfaiye Eğitim Bilimi Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü tesislerinde İtfaiye Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Çorum Belediye Reisi Aşgın, burada yaptığı konuşmada, kesintisiz demeden değme şartta canlarını ortaya koyan itfaiyecileri tebrik etti.

Çorum Belediyesi itfaiye ekibiyle çalım duyduğunu dile getiren Aşgın, “Daha Çok itfaiyemizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Temas hangi lazımsa, bittabi benzeri gerekseme varsa bunu itfaiyeye temin etmek bizim boynumuzun borcudur. Zira hemşehrilerimize verdiğimiz sözün ve onlara olan sorumluluğumuzun gereği budur.” dedi.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürü Adil Balcı ise geçmişten günümüze teknolojiye kıç uydurarak kendilerini geliştirdiklerini vurguladı.

En balaban coşkunluk yokuş nedenlerinden birinin insanların gaflet ve ihmali olduğunu anlatan Balcı, “Bu nedenle yangından sakınmak üzere öncelikle tetik olmalıyız. sıkça kontroller yapmalıyız. Benzeri husus imkânsız denildiği için sağlam çokça yangın vuku buluyor. Belediye Başkanımızın önderliğinde kurgu, ekipman ve personel bilgi, becerilerimizi çağ geçtikçe geliştiriyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların arkası sıra itfaiye ekipleri, eylem yaptı. Eylem sonrasında tören düzeni üyeleri İtfaiye Eğitim Bilimi Parkı’nı gezdi.

Törenin böylecene emekli itfaiye personeli ve sunma gailesiz itfaiye eri ile gato kesildi.

???????

Share: