Çorum’da TÜBİTAK 4007 Malumat Şenliği düzenlendi

Çorum’da, TÜBİTAK 4007 Bili Şenliği düzenlendi.

“Geçmişin marifet ve teknolojisini geleceğin bilgi ve teknolojisine taşıyoruz” sloganıyla düzenlenen neşe, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) fuar alanında açıldı.

Milli Yetişek Müdür Yardımcısı Tahir Demir, burada yaptığı konuşmada, gelişim imkanlarının, aksiyon kollarının daim dalgalandığı tıpkısı dönemden geçildiğine dikkati çekerek, “Bu sürede öğrencilerimize kazandırabileceklerimiz arz bulunmaz çeşni, farklı ve yeni ortamlara ahenk terazi becerisi ve esnekliğidir. Eğitimin vakit kaybetmeden okulda olan ayrımsız proses değil, hayatın hep alanında düzlük kayran benzeri kisveye büründü. Temas insanın hayat coşkusu ve motivasyon kaynağı, hayattaki anlamıdır.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra çalgı aleti öğretmenleri Imge Iri, Zehra Alıcı ve Osman Ünsal Taşcı vasıtasıyla mini konser gerçekleştirildi. Ardından Dr. Tutkun Ahmet Ortaokulu Halk Oyunları ekibi eylem sundu.

TÜBİTAK 4007 Proje Koordinatörü Mehmet Fidan ise 49 projenin düzlük aldığı Bilgelik Şenliği’nin 8 Ekim’e kadar bitmeme edeceğini söyledi.

Program atölye çalışmaları, söyleşiler, işporta çalışmaları, yarışmalar ve oyunların kayran alacağı bilgelik şenliğini protokol üyelerinin gezmesiyle sona erdi.

Şenlikte 101 atölyede 360 etkinlik düzenlenecek. Fuarda kurulan fen atölyelerinde Mersin, Hatay, Nevşehir ve Ankara’dan aktiflik için mevrut alanında ehlivukuf 9 üniversiteden akademisyenler birlikte meydan alacak.

Fuarda AFAD, Çorum Belediyesi, Hars ve Turizm Müdürlüğü de stant açtı.

Fuarın açılışına Ilbay Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

???????

Share: