Demir El Operasyonu’nda ikinci skandal!

Çıpa Edisyon Operasyonu’nda skandallar bitmiyor. Demir-polat fiyatlarını manipüle eden, 105 milyar liralık sahte faturayla kamuyu 25 milyar teklik zarara uğratan 3 suç örgütüne müteveccih planlı operasyon sonrası çevrim yüzüne çıkan ‘kadın hâkim’ skandalının peşi sıra ayrımsız baskın vakası elan ortaya daha çok.

Örgüt liderlerinden Hüseyin Eryılmaz’ın, hakimle sevgili çıkmasının yankıları sürerken, eksantrik ayrımsız hakimle henüz yazışmaları belirleme edildi.

ÖRGÜT LİDERİNİN, HAKİMLE SEVGİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Erol Evcil (Erol Eşrefoğlu), Hüseyin Eryılmaz ve Melih Karabacak’ın lideri olduğu 3 cürüm örgütüne müteveccih soruşturmada örgüt lideri kendisine tutuklanan Hüseyin Eryılmaz’ın telefon incelemesinde, İskenderun İcra Mahkemesi Hâkimi C.S. ile ilişki yaşadığı ortaya çıkmıştı.

“HEPSİ SENİN İÇİN AŞKIM”

Hakim S.’nin, Eryılmaz’ın İskenderun’daki davalarını izleme ettiği, onun istediği şekilde icra mahkemelerinde kararlar çıkardığı, bu kararların dahi Hüseyin Eryılmaz’a “Hepsi senin için aşkım” mesajlarıyla iletildiği ortaya çıkmıştı.

HER İSTEDİĞİNİ YAPTIRMIŞ

Raporda, Hüseyin Eryılmaz’ın dosyalar karara çıkmadan önce kendisine bilgi vermesini istediği, hâkimin bu kapsamda bilgiler verdiği öğrenildi. Ayrıca Eryılmaz’ın tıpkı arsayı satın alabilmesi amacıyla kararın bozulmasını istediği, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi’ne ilgilendiren ayrımsız dosya bilgisi paylaşması sonrasında ise yeğin S.’nin, bir iki arkadaşı olduğunu bildirerek ilgileneceğini söylediği belirtildi.

BAŞKA HAKİMİN DE YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

3 aylığına açığa alınan hâkimle ilişkin HSK ihraç edilip edilmeyeceğini bile görüşecek. Öte yandan Hüseyin Eryılmaz’ın yargıyla olan duygulandıran dışlı ilişkisinin C. S. ile ilişkin kalmadığı belirlendi.

İktidara yakınlığıyla aşina Sabahleyin gazetesinde kayran kayran habere bakarak, HSK, analog gerekçeler nedeniyle Sakarya Kazanç Mahkemesi Üyesi M. O.’yu üstelik açığa aldı. M. O.’nun, Eryılmaz’ın Kayseri’birlikte açtığı anlaşılan davanın takibini yaptığı ortaya bundan sonra. Antrparantez Eryılmaz’a, İstanbul Kanlıca’de bir yer paylaşarak 500 milyon lira karşılığı anlaştığı, lokasyonun alınması gerektiğini bildirdiği, sonraki mesajında ise Kanlıca’dahi olduğu tamlanan arsanın emsal bilgilerini paylaşarak alt kurul hapishane 400 milyon liraya bitirilebileceğini söylediği ortaya çıktı.

“HATAY KOLİSİ” AŞAĞILIK ALTINDA BİLGİLERİ GÖNDERMİŞ

M. O’nun, ilk mertebe ve erdemli yargıda olduğu değerlendirilen çokça sayıda hâkime “Hatay kolisi” adı altında kere gönderimi üzere isim, bulunak ve telefon bilgilerini Hüseyin Eryılmaz ile paylaştığı, paketlerin ilgililere gönderildiği, aynı zamanda hâkimin eşi ve çocuklarına tayyare biletini da Eryılmaz’a aldırdığı tayin edildi.

Eryılmaz’ın karı dostu olduğunu belirttiği benzeri dosya bilgisi paylaşımı sonrası, benzeri IBAN ve beşer bilgisine 100 bin lira gönderildiği tespit edildi.

Share: