Denizli spor haberi | Adrenalin tutkunları Merkezefendi off-road pistinde buluştu

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi’nin karı sahipliği yaptığı Türkiye Off-Road Şampiyonası 6. Göl Ayağı Yarışı, yurdun dört bir yanından katılan adrenalin tutkunlarını ağırladı.

Türkiye Off-Road Şampiyonası 6. Bacak Yarışları, Idrak Etmek Mahallesi’ndeki Merkezefendi Belediyesi Off-Road Pistinde gerçekleştirildi. Yarışa yurdun ciharıyek yanından adrenalin tutkunları akış etti. Çalkantı mahmul dakikaların yaşandığı dev yarışmada startı Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan verdi. Startın verilmesiyle birlikte off-road pilotları sunma dolgunca dereceyi yarmak amacıyla balaban tıpkısı mücadele sergiledi.

Off-road kupaları sahiplerini buldu

Yarışların geçmiş gününde 30 off-road pilotu, 15 kilometrelik parkuru 4 sefer turladı. Yarışların ikinci gününde ise sporcular 6 kilometrelik peyrev etabını 3 defa geçerek yarışları tamamladı. Genel klasmanda 120 kadem derecesi ile Kenan Özsoy-Harun Deynek ekibi bir numara oldu. 119 etap derecesi ile ikincilik Eksiksizlik Özsoy-Yiğitcan Yüksel ekibinin oldu. Üçüncülük ise 77 etap derecesi ile İlayda Hancı Korkut-Batuhan Korkut’un oldu. Yarışların böylecene dereceye giren sporculara ve takımlara kupaları ve ödülleri verildi. – DENİZLİ

Share: