Denizli spor haberi: Merkezefendi’de off-road heyecanı yaşandı

Denizli’da, Merkezefendi Belediyesi’nin familya sahipliği yaptığı Türkiye Off-Road Şampiyonası 6. Kadem DENDOFF Yarışı iri bire bir heyecanla sona erdi.

Türkiye Off-Road Şampiyonası 6. Ayak Yarışları, Intikal Etmek Mahallesi’ndeki Merkezefendi Belediyesi Off-Road Pistinde gerçekleştirildi. Hem orman hem birlikte seyirci etabının startını Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan verdi. Startın verilmesiyle alay malay off-road pilotları arz mebzul dereceyi fora etmek üzere iri ayrımsız uğraş sergiledi.

Yarışların evvel gününde 30 off-road pilotu, 15 kilometrelik parkuru 4 nöbet turladı. Yarışların ikinci gününde ise sporcular 6 kilometrelik izleyici etabını 3 yol geçerek yarışları tamamladı. Genel klasmanda 120 adım derecesi ile Kenan Özsoy-Harun Deynek ekibi bir numara oldu. 119 etap derecesi ile ikincilik Eksiksizlik Özsoy-Yiğitcan Yüksel ekibinin oldu. Üçüncülük ise 77 etap derecesi ile İlayda Hancı Korkut-Batuhan Korkut’un oldu. Yarışların sonunda dereceye giren sporculara ve takımlara kupaları ve ödülleri verildi.

“Merkezefendi’nin adını duyuruyoruz”

Merkezefendi’birlikte millî ölçekteki yarışlara ocak sahipliği yapmaya bitmeme ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Vatandaşlarımızın kent hayatının stresinden fark etmek amacıyla çalkantı kırcı yarışlarımıza Fark Etmek Mahallemizdeki Off-Road pistimizde ağırbaşlı katılma ile startımızı verdik. Off-Road sporcularının adrenalin dolu yarışlarını bilcümle bu arada izledik. Merkezefendi’de bizim üzere geleneksel hale gelen Off-Road’a ayrıntılı zamandır ocak sahipliği yapıyoruz. Merkezefendimizin adını ulusal boyutta duyurmaya bitmeme ediyoruz. Şehrimizin ve ilçemizin tanıtımı açısından yarışlar iri önem taşıyor. İki aktarılma süresince bizi yalnız bırakmayıp, yarışmalarımızı ilgiyle izleme eden Denizlili ve Merkezefendili vatandaşlarımıza çokça teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: