Denizli yerel: Çivril elması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edildi

Denizli’nin Çivril ilçesinde elma üreticisi olan Değer Avcı, 2023 yılının Cumhuriyetimin 100. yaşı olması zımnında uyguladığı baskılı elmaları Reisicumhur Erdoğan’a ödül etti.

Denizli’nin Çivril ilçesinde elma üreticisi Bedel Orion, Türk Milleti için iri önem bildirme fail Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 2023’birlikte 100. yılı olması nedeniyle elmalarında Türkiye’dahi tıpkısı ilki gerçekleştirdi. 30 senedir elma işiyle uğraşan Cebbar, elmalarına “Türk Bayrağı, DÜRÜST Öğür, Recep Tayyip Erdoğan ve Nice Yıllar” kelimeleri yazılmış baskılar uyguladı. Konuyla ilişkin mütekellim Eder Avcı, “2023’e yani Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına hamle atarken, böyle bir aplikasyon gerçekleştirmek istedik. Türkiye’dahi ilk defa hakeza ayrımsız uygulamayı biz yapıyoruz. Amacımız Çivril’imizin elmasını Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmak. Bunun birlikte bu elmaları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mutlu etmek, kendisini haddinden fazla seviyoruz. Onun amacıyla elmalarda böyle aynı uygulama gerçekleştirdik. Ekinci ve üreticiye desteklerini sürdüren Çivril Şehremaneti Başkanımız Niyazi Vural’a da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

“Cumhurbaşkanımıza bergüzar yapılmak için konfirmasyon ettik”

Eli Nimetli ve bereketli topraklara sahip bir ilçe olduklarını belirten Çivril Belediye Reisi Niyazi Vural ise “Çivril’imizde narenciye dışında cümle meyveler yetişmektedir. Elma üretiminde ilçemiz Türkiye’dahi ön sıralarda saha almaktadır. Çiftçilerimiz ile alay malay geçtiğimiz günlerde elma hasadı gerçekleştirmiştik. Zaman bile 30 senedir elma işiyle uğraşan Haysiyet Orion’nın Cumhuriyetimizin 100. yaşı olması zımnında uyguladığı baskılı elmaları Cumhurbaşkanımıza hediye edilmek üzere tasdik ettik. Eksiksiz çiftçilerimize çoğalan ürünler kazançlar diliyorum.” şeklinde konuştu. – DENİZLİ

Share: