Denizlili sporcular şampiyona için ayakçak çevirecek

Türkiye Derrace Federasyonu tarafından yapılan davetle Genç Milli Topluluk kafilesinde Berkant Taşçı Macaristan’üstelik yarışacak, Mustafa Uğurlu ise Kayseri dahi yapılacak Kibar Uluslararası Grand Prix yarışlarında ayyıldızlı biçim ile kaide çevirecek.

Denizli’birlikte, velespit takımının dinç sporcuları bu zaman gösterdikleri muvaffakiyetli takat sınırı ile benzeri sefer daha Milli Takımdan nida aldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Puanlı Kat Yarışları neticesinde, Çoluk Çocuk Umumi Klasmanında ikinci sıradaki yerini koruyucu Berkant Taşçı, Macaristan’dahi yapılacak 4 etaplı yarışa süzülmek üzere Genç Milli Topluluk kafilesine dahil edildi. Denizli’nin bire bir başka başarılı bisikletçisi Mustafa Tekin, Erkân kategorisinde gösterdiği kararlı performansıyla Milli Takım ile Kayseri bile yapılacak Uluslararası Grand Prix yarışlarında pedal basacak.

“Sunulan destekler yardımıyla bisiklette küçümseme sahibi olduk”

Kalburüstü bisikletçilerin Antrenörü Melik Sebep, milli takıma dahil edilen sporcuları hakkında duygularını paylaştı. Yıldırım, “12 yıldır kesintisiz Denizli’yi millî ve arsıulusal platformda baziçe ediyoruz. Şu ahit zarfına büyüklüğünde üstelik 12 sporcumuzu Milli Takıma kazandırdık. 15 Orak Ayı yarışlarında birinci olan Mustafa Tekin ve Gençler Umumi Klasmanında ikinciliğini devam ettiren Berkant Taşçı’yı milli takıma seçildikleri için kutluyorum. Gösterdikleri performansın mükafatını almaları Denizli namına mutluluk donör. Bizlere verilen bindi yardımıyla başarılarımızı artırarak Denizli’yi Velespit sporunda saraka sahibi ayrımsız noktaya getirdik. Desteğini esirgemeyen Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a teşekkürname ederim” dedi.

İlman, milli takıma seçilen bisikletçileri kutladı

Velespit Milli Takımı kadrosuna davet edilen Denizlili bisikletçileri ilk kutlayan isimlerden biri de Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman oldu. Katıldıkları gelişigüzel turnuvadan muvaffakiyetli sonuçlarla denizlili bisiklet takımı sporcularının emeklerinin karşılığını almaya başladığını belirten ilman, başarıda emeği geçen kulüp yöneticilerini, beceri kadroyu ve sporcuları kutladı. İlman, kamer çıplak formayı giyecek Berkant Taşçı ve Mustafa Uğurlu’e katılacakları şampiyonalarda başarılar diledi. – DENİZLİ

Share: