Depremzede çiftin nikahı Kırklareli’nde kıyıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Kırklareli’nde mihman edilen 27 yaşındaki Tuğçe Uğurlu ile 24 yaşındaki Miraç Bakır evlendi.

Depremin ardından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinden gelen ve Kırklareli’ne yerleşen Miraç Bakır ve Tuğçe Tekin, Kırklareli Belediyesine nikah başvurusunda bulundu.

Başvurunun olumlu sonuçlanmasının arkası sıra çiftin nikah, Atatürk Kültür Sarayı Nikah Salonu’nda kıyıldı.

Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Sevgili Tuncer bile çiftin nikah şahitleri arasında saha aldı.

Tuncer, nikah töreninin arkası sıra çiftçin evlilik cüzdanlarını geline ikram etti.

Miraç Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, elan önceki Malatya’dahi planladıkları nikah törenini Kırklareli’nde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Depremlerde evlerinde kilolu hasar oluştuğunu ve Kırklareli’ne geldiklerini aktaran Bakır, “Talih diyerek hayatımızı Cenabıhak nasip ederse burada devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yaşanmışlıkları bırakıp süzülmek aşağılık çok pres. Şehrimizde olmasını isterdik fatalite değilmiş.” diyerek konuştu.

Tuğçe Uğurlu Bakır birlikte Kırklareli’nde yıpranmamış bire bir saksı yaptıklarını belirterek, “Şehrimiz bulunmayan, haddinden fazla zayi var, haddinden fazla yıkılan yerler var. Burada yıpranmamış ayrımsız konu açmaya çalışacağız. İnşallah kullanılmamış ayrımsız husus tamam, Allah tıpkısı henüz bir şeyleri yaşatmasın.” dedi.

Depremzede çift nikah töreninin peşi sıra davetlilerin tebriklerini kabul etti.

Share: