Didim Belediyesi domates hasadına başladı

Didim Belediyesi marifetiyle ekimi gerçekleştirilen domateslerin hasadı başladı. Didim Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü personellerince toplanan ve salça tutmak üzere hazırlanan ürünler, Didimli vatandaşlara ücretsiz adına dağıtılacak.

Didim Belediyesi’ne ait Akyeniköy Mahallesi’nde mevcut tarlaya ekilen domateslerde hasat başladı. Tarladan alınan ilk mahsüller, salça kendisine yapmak amacıyla tekrar Didim Belediyesi’ne ait tesislere götürülerek Didimli vatandaşlar ile buluşturulmak amacıyla işlenmeye başlandı.

Ücretsiz namına vatandaşlara ulaştırılan göveri ve unların ardından salçalarında Didimlilerle buluşturulacağını söyleyen Didim Şehremini Ahmet Deniz Atabay, “Halkımız amacıyla üretiyor, toprağımızda yetişen organik ürünleri Didimlilere ulaştırıyoruz. Un ve sebzenin peşi sıra salça üretimi üzere domateslerimizin hasadını gerçekleştirdik, hazırlıklarımıza başladık. Gelişmemiş müddet içerisinde, muktezi izinlerin alınmasının peşi sıra, bu ürünümüzü de Didimli vatandaşlarımıza ücretsiz namına ulaştıracağız. Tıpkı yandan Balat Mahallesi’nde mevcut tarlamızda ekimini gerçekleştirdiğimiz ayçiçeklerimiz yetişiyor, onlar dahi yağ olarak hazırlanacak ve vatandaşlarımız aş damı masraflarına biraz da olsa yüklenmek için tekrar ücretsiz namına patentli markamız ‘Didyma’ adı altında dağıtımı yapılacak. Didim üzere çalışmaya, Didimlilere ulaşmaya devam edeceğiz” dedi. – AYDIN

Share: