Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki genç erkek nöbetine 5 aile henüz katıldı

DİYARBAKIR’da, terör örgütü PKK aracılığıyla kaçırılan çocukları için HDP binası uğrunda çocuk nöbeti tutan eş sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan üstelik 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’birlikte Diyarbakır HDP İl Başkanlığı uğrunda döl nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 sülale, çocuklarına kavuştu. Ocak sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Baharat için gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman üzere mevrut annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’dahi Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin için mevrut babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya giden ve bir daha haber alınamayan Ademiyet üzere mevrut annesi Besine ve babası Yılmayan Umu ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Servet amacıyla gelen babası Şakir Aslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler vasıtasıyla karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yapı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Heves, çocuğunun HDP eliyle Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene kadar tıpkısı hamle atmayacağız. Fransa’dahi çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Çocuk da cahildi, bilmiyordu. Onu götürücü HDP’dir. Kesat, oğlum; çık, gel, korku. Heybet yanımızdadır, korkacak benzeri husus bulunmayan. Nerede olursan ol bana bir telefon aç. Ego seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye niteleyerek konuştu.Oğlu Ersin amacıyla gelen Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP eliyle PKK’ya unsur yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Çap babanın evladına kucağını açtığı kabilinden kucağını açıyor. Dön, gel bundan sonra. Sen gelene kadar ego bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: