Diyarbakır iktisat haberi… Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu yarın açılacak

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı, Diyarbakır şehir geçişini 4 kilometre kısaltan ve yolculuk süresini 40 dakikadan 15 dakikaya indiren Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu’nun erte hizmete alınacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yatırımlara yordam kesmeden bitmeme edilerek Türkiye’nin ciharıyek yanındaki şantiyelerde çalışmaların gece gündüz sürdürüldüğü belirtildi.

Bu kamer içinde Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu ile Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ve Troya-Assos tünellerinin vatandaşın hizmetine sunulduğu hatırlatılan açıklamada, Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu’nun da erte Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla açılacağı rapor edildi.

Mekân yolunun Diyarbakır trafiğini açmak üzere mensur edildiği tamlanan açıklamada, şu bilgiler verildi:

” Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden mevrut transit trafiğin şehir içre sebep olduğu çokluk rahatlatılarak, trafik güvenliği artırılmış, kazaların önüne geçilmiştir. Şehrin belde yolu zıkkım, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan toplam 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu ile artırılıyor. Güneybatı Çevre Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Belde Yolu’na bütünleşmiş edilmesiyle Diyarbakır’ın kasaba yolu uzunluğu toplam 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu ulaşım imkanı sağlayıcı çevre yolu ile Diyarbakır şehir geçişi 4 kilometre kısaldı, 40 an süren yolculuk süresi 15 dakikaya indi.”

Share: