Diyarbakır’da sıcaklarla gelişigüzel göz kuruluğu şikayeti pik seviyede

Diyarbakır’birlikte sıcaklarla alay malay ayn kuruluğu şikayeti maça seviyede

Çılgın sıcaklar ayn sağlığını etkiledi

Op. Dr. Yusuf Izin:

“Ayn kuruluğu şikayeti Ağustos ayıyla alay malay yeryüzü faziletli seviyeye ulaşmakta”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’üstelik baş döndürücü sıcaklar ayn kuruluğu rahatsızlığındaki artışları de birlikte getirdi. Op. Dr. Yusuf Onay, sakınmak için zaman gözlüğü ve bazı gelişim kollarında çalışanlara havari gözlükler önerdi.

Güneydoğu Rum bölgesi katmerli sıcakların etkisi altındayken Diyarbakır’de da sıcaklar 40 derecenin üzerinde seyrediyor. Katmerli sıcaklar bir nice hastalığı tetiklerken bunlardan biri birlikte göz kuruluğu. Selahattin Eyyubi Azamet Hastanesi’nde Ayn Hastalıkları Bölümünde vazifeli Op. Dr. Yusuf Onay, müfrit sıcaklarla alay malay göz kuruluğu şikayetlerinin artığını ve Ağustos ayıyla alay malay sunma efdal kur olduğuna dikkat çekti.

Dr. Icazet, ayn kuruluğu, gözü nemlendiren yaş tabakasının bir iki olması veya yaş kalitesinin kötü olmasına vabeste hastalarda görülen yanma, veca, inkıraz, kızarıklık üzere genel şikayetler olan bire bir çor olduğunu söyledi. Dr. Onay, “Diyarbakır’dahi gözlemlediğim kadarıyla yoğun görülmekte. Ilkbahar ayından beri alerjiyle birlikte ayrımsız artış görülmekte. Bu konuyla ilişik özellikle bir aydır çok başvuru olmakta. Göz kuruluğunun esas sebepleri ya yaş bir iki, evet de yaş var ama kalitesi bakımsız. Sıcaklarla bu arada gözün üstündeki gözyaşının buharlaşmasının artmasıyla göz kuruluğu şikayeti yavaş yavaş artmakta. Ağustos ayıyla birlikte sunu faziletkâr seviyeye ulaşmakta. Göz kuruluğu olan hastaların sene içinde bu şikayetleri var. Yaz aylarında hastaların merhem ihtiyacı, doktora müracaat ihtiyacı daha de artmakta” dedi.

“Mevsimlik işçilerde göz kuruluğu haddinden fazla daha çok görülmekte”

Elan ilk ayn kuruluğu olmayan hastalarda da bu aylarda deva kaldırmak için başvuru yapıldığını anlatım fail Dr. Diploma, “Havuza girdikten bilahare, göl sularına girdikten sonraları bize gelen hastalarda tıpkısı güruh viral konjektif dediğimiz gözlerde veca, çapaklanma, ayn kapaklarında şişme ve bildirme çok insanların beraber girdiği yerlerde oluyor. Normalde yüzerken saf sıfır su kaynaklarında gözün mecbur tutulmasında kâr var. ya dahi yüzme gözlüğü kullanılabilir. Tarlada güneşin altında müteharrik mevsimsel işçiler bu üzere durumlarda ayn kuruluğu çok henüz aşkın görülmekte. Bunların semptomları alışılagelen ayn kuruluklarından daha aşkın. Zira bu hastalar güneşe imdi fazla maruz kalıyorlar. Gözyaşı buharlaşması aşkın oluyor. Bu hastaların damlaya daha fazla ihtiyaçları oluyor. Bu işlerde çalışanlar kesin kullanabilirlerse ruz gözlüğü kullanmaları amma işini engelliyorsa siper gözlüklerini önermekteyiz” şeklinde konuştu.

Share: