Diyarbakır’da üniversite öğrencilerine “Akademi Darülfünun” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi kampüs alanında açtığı stantlarla gençleri Akademi Darülfünun’ye çağırma etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine bitmeme fail Akademi Üniversite, 2022-2023 eğitim tedris yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Üniversite eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Yüksekokul Üniversite’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki ameliyat anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ahu ise, herkesi yüksekokul üniversiteye davet ettiklerini belirterek, Yüksekokul Üniversitenin gençlerin ihtiyacına karşılık veren ayrımsız meydan olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinden Eren Tutturgaç, Akademi Darülfünun’yi yer gücük zamanda müzakere edeceğini belirtti.

Batman’dan üniversite eğitimi için Diyarbakır’a mevrut Hayri Baykara ise merkezi zül ettiğini anlatarak, “Yüksekokul Üniversite üzerine vukuf aldım. İnşallah bildirme gücük sürede ziyaret edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den gelen üniversite öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler üzere müfit olacağına inandığını ifade etti.Share: