DOĞRU Öğür cephesi, asgari ücrette ilk kez miktar artikülasyon etti: Para Şişkinliği farkları ilave edilerek beklentinin üstünde bire bir nicelik çıkacak

DÜRÜST Öğür Genel Merkezi tarafından planlı Türkiye buluşmaları çerçevesinde, SELIM Fırka Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, başkanlığında milletvekillerinden oluşan bire bir heyet Çorum’a geldi. Gazetecilerle benzeri araya gelerek gündeme ilgilendiren değerlendirmeler fail Demiröz, asgari sevap artışı ve EYT ile ilgilendiren açıklamada bulundu.

ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ RAKAM ARTIKÜLASYON ETTİ

Reisicumhur Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı bire bir açıklamada yılbaşında asgari ücrette kırıcı bir ıslah yapılacağının sinyalini vermişti. Konuyla değerlendirmelerde kâin Demiröz, “İşverenlerimize, KOSGEB ve değişik hep pespaye esnafımıza değişik destekler veriyoruz. Öncelikle minimum ücretten başlayım. 5 bin 500 teklik açık veriyoruz ve işverenler açısından vergiden bağışıklık var. Biliyorsunuz 5 bin 500 liralık minimal ecir kemiksiz olunca onun vergisi işverenin sırtında. Birde bütün minimal ücret devleti ilgilendiriyor devlete denge getiriyor zannediyor. Katiyen anca bire bir öz yok. Minimal sevap hususi sektörle ilgilendiren hem işçiyi hem birlikte işvereni koruyarak faaliyet barışı adı altında alışılagelen bire bir nicelik tayin edilmeye çalışılıyor. İkinci dönemde 6. aydan sonraki enflasyonu dikkate alırsanız bu benim şuandaki hesaplamalarıma bakarak konuşulan benzeri özdek yok, görüşmeler bile başlamadı amma 7 bin 500 seviyelerinde aynı minimum sevap ihtimal onun üzerinde düşünülebilir. Dediğimi kabil daha konuşulan ayrımsız nitelik yok. Alelhusus benim tahminim o civarlarda ayrımsız minimal sevap ve sağlık vergisinden muaf, nitelik vergisinden muaf işverenler. Onunla beraber onun üzerinde ücret alanlarında o limite kadar kim gelirleri yine vergiden muaf olacak. Çok mümasil zamanda Emniyet güvence fonundan 50 milyar liralık esasen oldukça esnafımıza vereceğiz. Geçenlerde açılacak. O nedenle esnafımızın yanındayız. Çarşı pazarda gezerseniz üreticimiz haddinden fazla sıkıntıda değil. Elden sabit gelirlilerde emekliler ve minimal ücretlilerde tartı olanaklı. Tespitlerini yaptık ve yakında o destekler verilecek. Yıpranmamış paketler var. O müjdeleri da cumhurbaşkanımız verecek” dedi.

“EKSİKLERİMİZİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

2023’e kolaylıkla giderken AK Tümen’nin sahada olduğunu dile getiren Demiröz, “DÜRÜST Öğür milletin içinden çıkan, ulus marifetiyle kurulan ve milletle alay malay bu ülkeyi dalavere fail tıpkısı öğür. 12 milyon üyesi olan ve dünyanın yeryüzü büyük sivil sosyete kuruluşu olan AK Parti 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetmiştir. Gelişigüzel kalem sıkıntılara rağmen, engellemelere rağmen, mahdut içinden ve sıkıntılı dışından yapılan politik baskılara karşın Türkiye 20 yılda 3 kattan aşkın büyüdü. Sonuç 2 yılda pandemi ve elan sonradan çarpışma nedeniyle hep dünyanın içine girdiği kazançlı teessürat başka problemlerle alay malay ülkemiz bundan etkilendi. Ama bu sıkıntıları giderecek olan esasen AK Tümen. Kollarımızı sıvadık yılbaşından beri alelhusus zir sağlık grubunda olan insanlarımıza dayalı eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Madun sağlık grubundaki kardeşlerimizin gelirlerini yükselterek Türkiye 2022’birlikte birinci çeyrekte 7.3, ikinci çeyrekte 7.6 büyüyen dünyanın ikincisi olan Türkiye’yi tıpkısı zaman evvel soylu erki sıkıntılardan arındırmak ve önceki dönemde dünyada yaşanabilir ülkeler ortada 10. sırada olan ülkemizi henüz üst taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK MESAIL VAR AMA HEMENCECIK ÇÖZÜMLENİYOR”

Soylu Erki sorunlar var amma dakikasinda çözümleniyor. Sedir açıldı. Yaz aylarında sahada aldığımız notlarla ilgili eksikliklerle ilişkin kanunlar hazırlanacak . Mail zamanda TBMM’üstelik yasalar aninda çıkarılacak. Türkiye ekonomisi büyüyor. Asgari sevap gine ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını arttırma ederek cirim belirtmeyeceğim amma herkesin beklemediğinin üzerinde benzeri rakam çıkacak. Tığ bunu yaparken gelişigüzel devir alt dirimsel gruplarını düşünerek yaptık. Türkiye’yi önemli namına büyüttük. imdi sıkıntılı düzeyde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bürokrasideki ara sıra sıkıntılar önümüzdeki yıla kadar tamamlanacak. 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde tıpkısı bütçe hazırlıyoruz. Bu Türkiye tarihinin sunu şişman bütçesi. Bu bütçeyle Türkiye 2023’te yapılacak seçimleri ve yatırımları kapsayacak olan bu bütçe özellikle madun dirimlik gruplarını rahatlatacak” ifadelerini kullandı.

Share: