Doğu’da sosyal bölük projesi üzere başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu büyük sosyal bölük projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’bile vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’dahi, toplumsal bölük projesine e-Çap üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını teslim etmek üzere El Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını geçmek ve vukuf ahzetmek isteyenler banka şubelerinde deniz oluşturdu

Canlı kategorisinden konut için başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, ocak sahibi olmayı çokça istediğini belirterek “İnşallah aile kazanç. Taze adına göz projesine sevindik, bizim kadar gençler amacıyla koca fırsat. Koşullar çokça iyice. Tendürüst olduğumuz amacıyla bizlere amelî ve öncelik sağlandı, haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Emekli Müstenit Özgözen bile ev sahibi olmak isteyenlerin bankalarda deniz oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde hane amacıyla başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çok sevindi, inşallah aile sahibi oluruz. Basamak sahibi olma şartları bana bakarak akıllıca. Şu zaman eksantrik yöntemle ocak almaya ciddi yetmiyor, ocak fiyatları çok yüksek olduğundan TOKİ dışında ocak almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkürname ederim. Tanrı razı olsun.” diyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Güney da sosyal bölük projesine haddinden fazla sevindiklerini dile getirerek “Cet oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda eş vermez, evler adeta beleş. TOKİ’in evleri kaliteli ve süper. Meydan şartlarında tek kimse eksantrik cins müteahhitlerden karı alamaz çünkü fiyatlar çok faziletli.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Tanrı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar köken ihtiyaçlılara baht olur.” dedi.

Ardahan

Sosyal hane projesi, Ardahan’üstelik de kısık temenni gördü.

E-Celal üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahleyin saatlerinde başvuru üzere vacip evraklarını vermek üzere Halk Bankası ve Tarım Bankası şubelerine geldi.

Tarım Bankası Ardahan Ofis Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması üzere görevlilerin titizlikle düzentileme yürüttüğünü anlatım etti.

Vatandaşlardan Tanju Koç birlikte devletin sülale sahibi başlamak üzere kendilerine güzel imkan sunduğunu belirterek “Şu anne büyüklüğünde kiradaydım. İnşallah bundan sonra öz evim evet.” diye konuştu.

Tunceli

Tunceli’de de toplumsal basamak projesine başvurular sürüyor.

E-Azamet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, erken saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

Halk Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerinde çokluk oluşturanlar, evraklarını teyit ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 bölük mensur edilecek.

Ağrı

Ağrı’birlikte üstelik içtimai basamak projesine başvurular devam ediyor.

E-Büyüklük üzerinden başvuru imkanı bulamayanlar, sabahın erken saatlerinde bankaların önünde derya oluşturdu.

Başvuru yazmak talip vatandaşlar derya dolayısıyla çizin çizin vezneci şubelerine alınıyor.Share: