Dördüncü Ukubet Dairesi Başkanlığına ayrımsız Daire Başkanı Sayın Aydınlık Dinler seçildi

ZİYA DİNLER KİMDİR ?

03.04.1967 tarihinde doğmuştur. Karaman Lisesi’ni bitirmiş, İstanbul Üniversitesi Hususiyet Fakültesinden 1989 yılında mezun olduktan sonraları, askerliğini asteğmen namına yapmıştır.

İstanbul baskın adayı kendisine mesleğe başlayan Dinler; sırasıyla İdil/ Şırnak, Ağaçören/Aksaray, Yenice/ Çanakkale, Küçükçekmece/İstanbul, İstanbul, Zonguldak, Tekirdağ ve Bakırköy Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur.

15.12.2014 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Saf Dinler, Yargıtay Nazik Genel Kurulu’nda 11.09.2018 tarihinde Yargıtay Onsekizinci Ceza Dairesi Başkanlığı’na güzel, Yargıtay Birinci Riyaset Kurulu’nun 07.07.2020 günlü ve 173 dar kararıyla Yargıtay 18. Ceza Dairesi’nin 01.10.2020 tarihinden kaynatmak üzere kapatılması üstüne, benzeri kararla Yargıtay 4. Ukubet Dairesi Başkanlığı’na görevlendirilmiş olup, 12.09.2022 tarihinde ikinci kez Dördüncü Ceza Dairesi Başkanlığı’na seçme olup hâlen bu görevini sürdürmektedir.

İngilizce bilici Dinler, evli ve bire bir yavru babasıdır.

Share: