Dünya şampiyonu güreşçi, memleketinde coşkuyla karşılandı

Acun Şampiyonu pehlivan Yasemin Adar Yiğit, Balıkesir’dahi bateri zurna ile karşılandı. Milli Kuvvetler Caddesi girişinde heyecanlı bire bir cıvıl cıvıl grup eliyle karşılanan şampiyon güreşçi Mısır Yasemini Adar Kahraman, coşkulu cıvıl cıvıl karşısında şişman çekicilik yaşadı.

Dünya Şampiyonu Yasemin Adar Kahraman, memleketi Balıkesir’üstelik karşılandı. Adar’a rastgele antlaşma destek olan babası Naim Adar, eşi Erdem Kahraman, Toyluk ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile birlikte Dünya Şampiyonu Karı Güreşçi Yasemin Adar Alp’i emsal düz minik güreşçiler karşılamada meydan aldı. Acun Şampiyonu Yasemin Adar Alp, “2017 yılının arkası sıra ikinci sefer bu yıl Sırbistan’da yapılan acun şampiyonasında dünya şampiyonu oldum. Bayrağımızı dalgalandırdım İstiklal Marşı’nı okuttum. Öncelikle memleketim Balıkesirime, sonra Türkiye’ye görklü hayır olsun. Hoşur çokça mutluyum, çokça gururluyum. Iyi olsun Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kulübümün, Yücel Başkan’ın destekleriyle ülkemi yer dolgunca şekilde piyes ettiğime inanıyorum. Burada olmaktan gelgel mutluyum ve çok iyice benzeri gelecek töreni hazırlamışlar benim için âdeta tüylerim diken diken oldu. Hatta gelirken birkaç önceki başkanla konuştuk. Ürperdim. Hatta o büyüklüğünde iyicene benzeri coşkuyla karşılandım kim çokça bahtiyar oldum. İnşallah çokça. Küçük taze kızlarımız vardı benimle beraber. Onlara caka nazir olabiliyorsam beni kat sayı alabiliyorlarsa hangi bahtiyar bana herhangi bir madde amacıyla çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Şehremini Vekili Yasin Sagay, “Bu kurum siktirici bize yeter, Yasemin bir öğün daha bizim göğsümüzü kabarttı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına. Aynı zamanda Türkiye yerine. Ama genişlik önemlisi bu sefer Balıkesir Büyükşehir Belediye sporcusu namına acun şampiyonu oldu. Biz üstelik Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yerine sporcuya, altyapıya rastgele branşa bindi olmaya devam edeceğiz inşallah. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz. Şampiyonu tebrik ediyoruz” dedi.

Balıkesir İl Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise, “Tamam zaman hakikaten çokça büyük bir devir bizler üzere. Gururumuz Balıkesir’in gururu. Türkiye’nin gururu. Beş misil Avrupa şampiyonu İki nöbet dünya şampiyonu. Aynı olimpiyat üçüncüsü yerine karşımızda. Yüzlerce sporcuyla burada bu saatte karşıladık. Ben kendisini kutlama ediyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni kutlama ediyorum. Zira destekliyor. Sağ olsun o üstelik bizi Türkiye’yi arz mebzul şekilde külah ettiği kudretli tıpkısı şekilde döndü. inşallah. Paris iki bin yirmi dört olimpiyatlarında dağıtım madalya bekliyoruz. Yeniden kendisini kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yasemin Adar Kahraman’in Babası Naim Adar ise, kurumlu olduğunu söyledi. – BALIKESİR

Share: