Dursunbey’de zincir marketlere ceza yağdı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde polis ekipleri millî marketlerde fal gerçekleştirdi. Denetimlerde raf ve kasa fiyatı yaraşmayan ürünler tayin edilip cezai iş uygulandı.

Dursunbey Belediyesi zabıta amirliği ekipleri, rutin olarak sürdürdüğü market ve salon denetimlerine bitmeme ediyor. Zincir marketleri denetleyen ekipler depo, sergen ve sandık fiyatı uyumluluğu ve ürünlerin istihlak tarihi kontrollerini gerçekleştirdi.

Konu ile ilgilendiren Dursunbey Belediyesi içtimai medya hesabından yapılan paylaşımda; “Zabıta Amirliği ekiplerimizin, vatandaşlarımızın güvenli alışveriş yapabilmeleri üzere sürdürdüğü denetimler bitmeme ediyor. Zaman yapılan denetimlerde depo, sergen ve kasa fiyatı uyumluluğu ile ürünlerin istihlak tarihi kontrolleri yapıldı. Denetimler sonucu kontrollere uymaz davranan işyerlerine cezai işlem uygulanmak amacıyla tutanaklar tutuldu” denildi.

Denetimler esnasında sandık ile raf beyninde fiyatı tutmayan zeytinyağında kimlik fiyatının 68 TL, kasa fiyatının ise 88 TL olduğu görüldü. – BALIKESİR

Share: