DÜRÜST Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Hayati Muharrir, “Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’bile etnik kök vurgusu fethetmek kanalıyla hareketinin temelini oluşum söylemek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile yüğrük tıpkı sililik yaptık.” dedi.

Yazar, yanında DÜRÜST Öğür’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle AK Öğür Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Yazıcı, YANLIŞSIZ Tümen’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde millet olduğunu söyledi.

Program kapsamında mecmu ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Edip, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları uymak olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin kocaman ve stratejik ayrımsız konumda bulunduğunu dile getiren Kalem, AK Öğür siyasetinin kapsayıcı olduğunu anlattı.

Müellif, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı kuma vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin parça kadar nasip ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan kendisine etraflı yerine bakıyoruz. Bakım götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar ortada banko ayrım yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Tümen kendisine millete çalışmak, hukukunu müzaheret etmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan girmek, maltalık standartlarını arttırmak üzere çalıştıklarını anlatan Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, panel alanda kuvvetli benzeri saffet gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, politika kurumuna musallat reşit vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Tabiatıyla kim Türkiye’de birden çabukça herhangi bir 10 yılda benzeri belirme fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi de muazzez milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabahleyin olmadan önleyen aynı milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giyim tarzı şu ya de bu münazaayla ya birlikte konuşma dili itibarıyla dışlandıkları süreçleri da iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak yasa önünde karşılık olduğunu, herhangi bir vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan denk şekilde yararlanma hakkına ehil olduğunu kaydeden Musannif, YANLIŞSIZ Fırka kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Muharrir, şöyle devam etti:

“Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’dahi budunsal cins vurgusu boşaltmak vasıtasıyla hareketinin temelini teşkil buyurmak amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de mukavim tıpkısı katışıksızlık yaptık. Bugün yıldırı örgütü Türkiye’da icrai faaliyette mevcut tıpkı siyasi parti üzerinde aynı anlamda vesayetçi tıpkısı güçlük vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin galiba sorunlarının aşılması üzerine dayanıklı bir bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’üstelik hararetli insanlarımız hep gelişigüzel o alanları tutumlu benzeri biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini birlik ve bütünlüğümüzü ne kadar nadir, dirimlik derecede şanlı olduğunu görmek vasıtasıyla adımlarımızı atmak hepimiz için müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin sunu balaban aracının politik partiler, siyasetin bile yer yetişkin ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Müellif, Türkiye’nin 2023 seçimlerine aceleci tıpkı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda eke olduğunu kaydeden Müellif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonradan milletimizin yer kıymetli kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının sonuç seçimidir 2023. Tekrar 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının üstelik önce seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Tabii ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması itibarıyla da dört dörtlük ve tam kadrolara fariza yüklemek zaruri. 2023 seçimlerine akıllıca giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe yönelik perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda da milletimizin karşısına çıkacak sunma donanımlı SELIM Fırka ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin nazik ayrımsız mutluluk olduğunu, yeryüzü nazik zenginliklerinin muadele olduğunu belirten Yazar, Türkiye’nin tek sorununu bap arkasına bırakmadıklarını, halının dibine infirak etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Müellif, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sahn pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu coşmuş bela ile savaş ika konusunda ayrımsız taraftan vacip önlemler alınıyor tıpkısı taraftan dahi şişkinlik zımnında mübayaa gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde arttırma katkı hatırlamak aracılığıyla takviye ediyoruz. İki kademeli aynı mücadelemiz var.”

Musannif, tıpkısı gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi bir af ya de uygulama düzenlemesiyle ilgili emek var mı?” sorusunu “Bir af veya yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, kesin.” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST Fırka İl Başkanı Muhammet Kutsal Aydın’ın bile meşveret yaptığı programa, SELIM Fırka Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Saylav Osman Ören, Şırnak Mebus Rızgin Irtibat, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, SELIM Tümen MKYK üyeleri Alaattin Ak Pak, Çiy Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Güçlü Külünk, Senet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri çeşitli ziyaretlerde gezmek üzere kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: