DÜRÜST Parti’den CHP lideri Kılıçdaroğlu’na: Altılı masa Kılıçdaroğlu’yla bu arada değil ama biz, onunla beraberiz, namzet ol kardeşim

DOĞRU Fırka Grup Başkanvekili Bülent Turan , Çanakkale’deki say ofisinde gazetecilerle buluştu.

Gündeme ilişik değerlendirmelerde kâin Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “altılı ganyan masa”dan namzetlik onayı almaması zımnında gerilmeye başladığını söyledi.

“SAÇMALAMAYA BAŞLADI”

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de siyasi destek bulamadığını tabir fail Turan, şunları kaydetti:

“Bugün gördük kim Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, kendi partililerine şişman benzeri heyecanla ‘yanımda mısınız, değil misiniz’ demiş? Aday olma ihtimali azaldıkça, toplumda denk bulmadıkça, altılı masada onaylama almadıkça gerilmeye başladı, saçmalamaya başladı. Benzeri eş özlük ekibine, özlük partisine yanımda mısınız der mi? 11 yıldan beri umumi başkansın, beraberinde olmayanla ne işin var? Sana güvenmeyenle ne işin var? Seninle yürümeyenle ne işin var? Bire Bir âdem ekibine benimle misiniz der mi?”

ALTILI MASA BAZIÇE CERRAR BIRAKTI

“O büyüklüğünde polemiklerin, oyunların, siyasi ahlaksızlıkların partisi haline geldiler kim, yapılan siyasi yanlışlarla, ahlaki sorunlarla, tartışmalarla gündeme geldiler ki çıktı umumi başkan ekibine benimle misin, değil misin diyor” değerlendirmesinde mevcut Bülent Turan, “Aynı daha söylüyorum, bu millet Kılıçdaroğlu ile bu arada değil. Altılı Ganyan masa Kılıçdaroğlu ile beraber değil. Amma biz, onunla beraberiz. Namzet ol kardeşim. Gel, hodri meydan, aday ol. Bu milletin irfanında, vicdanında, izanında karşılığı olmadığını bilcümle dünya görsün.” diyerek konuştu.Share: