Edirne Belediyesi, Kocasinan’da Enfrastrüktür Çalışmalarını Tamamladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde başlattıkları enfrastrüktür çalışmalarının tamamlandığını, bugün itibarı ile mahalledeki cümle yolların asfalt kaplamalarının başlatıldığını söyledi. Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde zihayat vatandaşlara seslenerek, “Haddinden Fazla yoruldunuz, haddinden fazla üzüldünüz, çok öfkelendiniz. Hepsini biliyoruz amma kâffesi çocuklarımızın henüz güzelce, elan konforlu ayrımsız Kocasinan Mahallesi’nde yaşaması içindi” dedi.

Edirne Belediyesi’nce 3 yıl geçmiş kent merkezinin tamamını kapsayacak şekilde başlatılan enfrastrüktür çalışmaları değişik noktalarda devam ederken, çalışmaların tamamlandığı Kocasinan Mahallesi’nde yolların asfaltlanmasına başlandı.

Edirne Şehremini Recep Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde asfalt çalışması yapılan alanda incelemelerde bulundu. Muhtar Rahmi Kızmaz ile emek yapılan alanda tıpkı izah işleyen Şehremini Recep Gürkan, 40 yıldır enfrastrüktür sorununun yaşandığı Kocasinan Mahallesi’nde bilcümle çalışmaların sona erdiğini ve mahalle genelindeki umum yolların asfalt çalışmalarının başlatıldığını söyledi. Başlatılan altyapı çalışması ile mahallede kronikleşmiş bu sorunu halletmek üzere tasrif, proje ve icraat yaptıklarını, bunların sonucunda birlikte altyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydeden Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nin ast bina sorununun ağız ağıza çözüldüğünü belirtti.

Mahalle genelinde üstyapı olarak tabir edilen asfalt öğün çalışmalarının başlatıldığını kaydeden Gürkan, “Bu süreç içerisinde Kocasinan Mahallesi’nin tamlık sokakları asfalt olacak. Asfaltlamanın peşi sıra dahi defa kotlarına göre kaldırımlarda aranjman yapılacak. İnsanoğlu tez unutuyor. Çalışmalarımız başladığından bu yana çıktı Kocasinan Mahallesi’nde eskisi kadar akarsu baskınları olmuyor. Hep meselemiz, amacımız bu sorunun çözümüydü. Her yağmurda su basan Kocasinan Mahallesi’ni kestirmece 1,5 yıldır su basmıyor. Allah korusun, haddinden fazla şişman bire bir afet peki, ona diyecek aynı şeyimiz yok” diye konuştu.

Altyapı çalışmaları süresince Kocasinan Mahallesi’ndeki vatandaşların yaşadığı sorunları çokça ongun bildiklerini birlikte kaydeden Edirne Şehremini Recep Gürkan, ayrımsız gayrı hedeflerinin birlikte çocukların henüz sunturlu, daha konforlu tıpkısı mahallede yaşamalarını sağlamak olduğunu belirterek, “Kocasinan’birlikte işlek halkımıza buradan saygılarımı iletiyorum. Sizler çok yoruldunuz, haddinden fazla üzüldünüz, haddinden fazla öfkelendiniz. Hepsini biliyoruz amma kâffesi çocuklarımızın elan iyice, daha konforlu aynı Kocasinan Mahallesi’nde yaşaması içindi. Demin arz gelişmemiş sürede üstyapımızı üstelik bitireceğiz ve ondan sonraları bile bilcümle bu arada kahvelerimizi içeceğiz” dedi.

Kocasinan Mahallesi Muhtarı Rahmi Kızmaz dahi, mahallede altyapının bitirilmesi, nöbet çalışmalarının başlatılmasından sonuç etap sevinme duyduklarını belirterek, “Enfrastrüktür çalışmaları geçmiş buradan başladı, deminden yol çalışması bile buradan başladı. Halkımız inşallah memnun olacak. 2,5 yıldır insanlarımız bu durumdan kıvançlı olmadılar, çok kızdılar, arada bir dokunaklı meze söylediler, kulak arkası ettik. Kavgalar birlikte oldu. Ama deminden eskisi kadar akarsu baskınları çıktı olmuyor. Sizlere çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum, Cenabıhak yardımcınız olsun” diye konuştu.Share: