Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı kutladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında kanaat yayımladı.

Vali Kırbıyık, mesajında yurt topraklarının kurtuluşunu ve bağımsızlığı müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin 100. sene dönümünü balaban bir çekicilik ve coşkuyla kutladıklarını belirtti.

30 Ağustos zaferinin eren Türk milletinin, Ulu Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tamlık dünyaya ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız milletvekili kalacaktır. Kamer belirtik bayrağımız milletimiz var az çok gökyüzünde dalgalanacaktır’ diye haykırdığı nazik ve büyük zafer olduğunu vurgulayan Kırbıyık, Türk milletinin bu zaferle kendini gündüz sahnesinden gidermek isteyenlere, tamlık mazlum halklara denk yapılanma edecek şekilde unutulmayacak benzeri ibret verdiğini vurguladı.

Vali Kırbıyık, mesajında şunları kaydetti:

“Geçkin olduğu kabil zaman dahi muazzez milletimiz ülkesini gözdağı altında gördüğünde olağanüstü benzeri vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi giderilmiş edeceğini, tek şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ivaz vermeyeceğini, ülkesi üzere korkmadan canını koruma edeceğini ve birlikte ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını umum dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu ruh ve düşüncelerle; ilkin Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları olmak amacıyla, Kurtuluş Savaşı’nın tamam kahramanlarını, kutsi vatanımız amacıyla canlarını feda fail eren şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve minnetle anıyor; kamu vatandaşlarımızın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Share: