Edirne’de balıkçılar av sezonu öncesi tezgahlarını hazırladı

Edirne’de, 1 Ilkgüz’de başlayacak kullanılmamış av sezonu öncesinde balıkçılar tezgahlarında son hazırlıklarını yaptı.

Kentteki balık pazarında av sezonu öncesinde hareketlilik başladı. İş yerlerini açan balıkçılar tezgahlarını yeniledi, hisse senedi yerlerinde sililik yaptı.

Balıkpazarı esnafından Yakup Çimen, AA muhabirine 1 Ilkgüz üzere tedarik yaptıklarını söyledi.

Palamut ve hamsinin eli nimetli olacağını tamlayan Çimen, “Zaman içerisinde balık çeşitlerimizin devamı gelecek. İstavrittir, çinekoptur tezgahlarımızda yerini takanak. İlk 1, 2 çağ fiyatlar oturmayabilir fakat daha sonraları fiyatlar oturacak insanlar inşallah ucuza balık kayıt.” dedi.

-“Vatandaş balığı özlemiş”

Vatandaşların sezon açılmadan daha hangi balığın geleceğini sorduğunu anlatan Çimen, “Vatandaşlarımızdan çok umu var, balığı özlemişler. Sivri, lüfer ve hamsiyi soruyorlar. İnşallah bütünü verimli verimli çıkma bu sene. Bizde yeni zaman hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tezgahlarımızı genişlettik, dükkanımızı temizledik. Her şey hazır, balık sezonunun açılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Balıkçı Pınar Ucuzlar dahi yıpranmamış zaman hazırlıklarını tamamladıklarını ve müşterileri beklediklerini anlattı. Ucuzlar, bu yıl bereketli balık beklediklerini kaydetti.

Vatandaşlardan Kortej Şişoğlu ise balık yemeyi çok özlediklerini söyledi.

Fiyatların akla yatkın olması halinde balığa doyacaklarını rapor fail Şişoğlu, “Fiyatlar akla yatkın olacak mı, onu alçalma ediyoruz. Aynalı iyi olsun inşallah. Karadenizli olduğum amacıyla yeryüzü haddinden fazla hamsiyi seviyorum.” dedi.

Share: