Edirne’den gelişmemiş gelişmemiş

DOĞRU Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, Uzunköprü Otogarı’ndaki mescit ve yavru bakım odasının girişine turnike konmasıyla ilişik yaptığı tespitin takanak değil temel olduğunu savundu.

Kuruşar, yaptığı bağlanmış açıklamada, otogarı ziyaret ettikleri esnada tuvaletle bir koridorda mevcut mescit ve çocuk bakım odası girişine turnike konduğunu ve turnikenin 3 lirayla açıldığını öne sürdü.

Uzunköprü Belediye Reisi Şiddetli Becan’ı eleştiren Kuruşar, şunları kaydetti:

“Terminali ziyaretimiz esnasında yalnızca abdesthane bölümüne ücretsiz geçişi engellemesi gereken 3 liraya açılan turnikenin, mescit ve çağa bakım odasına ulaşımı sağlayan bir tane antre noktasına konulmasının bu alanların kullanımını bile ücretli ayla getirdiğine yönelik tespitimiz matlup değil, hakikatin ta kendisidir.

Mescit ile bebek hizmet alanlarının ücretsiz olduğunu belirten ikaz levhasının bulunmadığı, bu alanları eksiltmek isteyen vatandaşları ‘Giriş 3 TL’ – “ÇAP büfe ve lokantadan temin edebilirsiniz’ uyarılarının karşıladığı ve eksiksiz bunlara eklenmiş namına benzeri bile ücretsiz geçiş noktası zincire vurularak kapatılmışken, telaşına fersude sakıt Becan’ın terminal alanında kurgulayıp servis ettiği inkar videosu bu hakikati değiştirmeyecektir.”

Kuruşar, otogarda mevcut mescidin düzensiz olduğunu dahi savunarak yaşanan durumla ait Becan’ın Uzunköprülülerden bozukluk dilmesi gerektiğini dile getirdi.

Becan ise yaptığı açıklamada bahis konusu girilen alanlara girişlerden para kâm edilmediğini savunarak, Kuruşar’ı alacak tekvin çalıştırmakla suçlama etmişti.

Helvacıoğlu’nun esnaf ziyareti

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, ilçe esnafını müzakere etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Çokça Gayeli Pazaryeri Kompleksinde aksiyon yeri bulunan esnafları görüşme ederek taleplerini dinledi.

Esnafların yanında olduklarını tamlayan Helvacıoğlu, “Tesanüt ve bağlantı içerisinde sorunlara çözümler üretiyoruz. Şehremaneti yönetiminde katılımcılığa ehemmiyet veriyoruz, esnafımızın fikirleri bizim amacıyla çokça mefret. Esnaflarımıza ve çalışanlarımıza kolaylıklar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: