Edirne’den gücük gelişmemiş

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Hor Zaferiye Mahallesi’nde düzenlilik açısından zılgıt oluşturan kullanılmayan binanın yıkıldığını bildirdi.

Helvacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, can ve dünyalık güvenliğini riske atan metruk yapıların yasa ve yönetmeliklere göre yıkıldığını belirtti.

İlçe genelinde çalışmaların süreceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Ekiplerimiz, madde bağımlılarının aşiyan tuttuğu kullanılmayan binaları yıkıyor, tehlikesiz alanlar haline getiriyor. Vatandaşımızın duygusal ve mülk güvenliği açısından oluşturduğu tehlikelerden kaynaklı vahim şikayet aldığımız metruk binaların yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere bakarak yıkımlarını sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TÜ mezununun başarısı

Trakya Üniversitesi Yetişek Fakültesi Pir Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Esas Bilim Dalı’ndan bu sene çıkışlı olan Melis Uzlaştırıcı, EKPSS’nin (Mânialı Kamu Görevlisi Berceste Sınavı) P3 nokta türünde 73,24519 puan alarak çalgı alanında Türkiye birincisi oldu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Aracı, başarısında Çalgı Eğitimi Anabilim Dalı ve Eğitim Bilimi Fakültesi’nde derslerine giren öğretim elemanlarının büyük katkısı olduğunu belirtti.

Aracı, Okulu sayesinde çalgı aleti alanında kendisini geliştirdiğini ve mezun tamam olamaz aksiyon hayatına atılacağı üzere heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Enstrüman Eğitimi Temel Bili Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Musaoğlu da Melis Uzlaştırıcı’yı başarısı için tebrik kartı ederken, bu başarının elden anabilim dalı açısından değil Trakya Üniversitesi açısından dahi tıpkısı gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Share: