Edirne’den güdük bodur

2022 Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde fariza sürelerini bütünleyen, bakım veya mazeretleri mucibince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında fariza işleyen vali yardımcısı, ilçebay, vekillik hat teşkilatında vazifeli olanlar ile hukuk müşavirlerinin kullanılmamış fariza yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna göre, İscehisar Kaymakamı Garaz Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Haysiyet Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Ekinci Enez Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Canan İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Ergin Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a ilçebay, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Ağır Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah Giresun’a ilbay yardımcısı, Hantal Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş Batman’a ahbaplık müşaviri namına atanmıştı.

-“Teknoloji Bağımlılığı ve Zinde Hayat” konularında yetişek verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Eş ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü Toyluk Merkezi işbirliği ile şehir genelinde yaz Kur’an kursu, kreş ve tarih bakımevleri ve bilgisizlik merkezindeki öğrencilere müteveccih “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Dimdik Dirim” konularında eğitim bilimi verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya göre, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Havza Koordinatörü ve Edirne Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Muavini Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Kadın Komite Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde memur ehlihibre personeller ile Edirne Eş ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde memur psikolog Gülme Akla Yatkın aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Uğraş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgilendiren ahali ilanı afiş ve broşürler yaş gruplarına makul adına öğrencilere dağıtıldı.

Share: