Entelektüel Büyükşehir Belediyesi bu sene dahi onlarca genci hayallerine kavuşturdu

Aydınlık Büyükşehir Belediyesi Toyluk Merkezi’nin düzenlediği ücretsiz üniversite sınavı tedbir kurslarına giden onlarca mektepli üniversiteyi kazandı.

Gençler, kursların ücretsiz olmasının kendilerine sağladığı faydayı ve kursların kalitesine vurgu yaptı. Ziyalı Büyükşehir Belediye Başkanı Dinamit Çerçioğlu ise öğrencilere terbiye hayatlarında sükse temennilerini iletirken, herhangi bir devir gençlerin beraberinde olmaya devam edeceklerini söyledi.

Hukuk Fakültesi’ni kazanan Aybüke Devrim, “Ben kurslara ikinci dönüş gelmeye başladım. Hocalarımız bizimle çok ilgilendi. Terbiye, laf anlatımları ve soru çözümleri çokça iyiydi. Bir zamanda deneme sınavları oluyordu; benim üzere çokça yarayışlı oldu. Burayı bütün öğrencilere tavsiye mektubu ediyorum. Çokça kıvançlı kaldım ve hukuku kazandım” şeklinde konuştu.

Kursta bundan sonra istifham çözümlerine yöneldiklerini anlatım fail Bükülme, “Kursta soru çözümlerimiz çok fazlaydı. Eğitmenlerimiz sorularımız üzerine bize çokça koruyucu oluyorlardı. Bize değme kaynaktan soru gösteriyorlardı. Ben konu anlatımlarından ziyade haddinden fazla soru çözmemizle kazandığımızı düşünüyorum. Ücretsiz namına düzenlenmesini dahi çokça yarayışlı buluyorum. Alelhusus çevremizde dershaneye gidemeyecek öğrencilerimiz var ya bile dershaneye gitse bile faydasını göremeyenler var. Nedeniyle böylesi ayrımsız kursun olması çokça müfit” dedi. Hayallerinden dahi bahseden Inhina “İleride hakim yahut savcı olup adil tıpkısı eş tutmak istiyorum. Dinamit Başkanımıza bu ağırşak üzere haddinden fazla teşekkür ediyorum, bize çokça faydası oldu” ifadelerini kullandı.

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü kazanan Hüseyin Aykut, “İki yıl iş verdim ve kazandım. Büyükşehir Belediyesi’nin çok çok katkısı oldu. Hep eğitmenlerimizden Cenabıhak razı olsun. Kursların ücretsiz olması maddesel durumu sıfır öğrenciler için çokça heybetli. Farklı dershanelerden tek farkı bulunmayan antrparantez elan güzel. Önümüzdeki sene üniversiteye gidecek öğrencilere kesinlikle referans ediyorum. Paralarını darülfünun üzere saklasınlar. Hakeza tıpkı hava açtığı için Tutku Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hemşireliği kazanan Yılmayan Yılmaz, “Haddinden Fazla mutluyum. Keyif sektörü olması ayrı ayrımsız gösteriş; önü örtüsüz ve gelişim bulma şansım faziletli. Gençlik Merkezi’ni bana arkadaşım önermişti. Başta ücretsiz olmasından etraf yetişek kalitesinin düşük olacağıyla ait tıpkı önyargım vardı. Ama umum tersine terbiye kalitesi sınırlı dershanelerle kıyaslanabilecek kadar yüksekti, kimi dershanelerden birlikte kat ikmal yüksekti” dedi. Üniversiteye davranmak talip gençleri Cahillik Merkezi’ne nida eden Yılmayan, “Banko kaynak ediyorum, paranız cebinizde kalsın. Pandemiden periferi 10. ve 11. sınıfı göremedim. Toyluk Merkezi’yle 12. sınıfta bu arayı biricik yılda kapattım” şeklinde düşüncelerini rapor etti.

Cahillik Merkezi’nden üniversiteyi kazanan gençlerden Elif Bitirim ise ücretsiz kurstan ve eğitimci kadrosundan ortalık kendisini ak yazılı gördüğünü söylerken, kursa gitmeye ayrımsız arkadaşının vasıta olduğunu söyledi. Zeki, “Benim deneyimsizlik firez merkezinde eğitim bilimi rüyet isteğim ayrımsız arkadaşım yardımıyla oldu. Aklımda mezuna kalırsam iyi bire bir dershaneye sona ermek vardı, ama o arkadaşım öğretmenleri o büyüklüğünde haddinden fazla övdü ki tek sınıf araştırması yapmadan Deneyimsizlik Merkezine kaydoldum. İyi kim bile kaydoldum” ifadelerini kullandı.

Cahillik Merkezi’nde Türkiye geneli deneme sınavlarının da ücretsiz yapıldığının altını çizen Yaman, üniversite hayali kuran gençleri Toyluk Merkezi’ne davet etti. Kumarhane, “Bize bu olanakları sağlayan Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Heyecan Çerçioğlu’na çok teşekkürname ederim. Ülkede öğrencilere verilmeyen değeri şehrimizde bize vererek düş ışığı olan başkanımıza minnettarım” dedi. – AYDIN

Share: