Enuygun: Bu yaz dinlence amacıyla en çokça Antalya ve İzmir tercih edildi

Enuygun.com, bu yaz genişlik çok tercih edilen dinlence bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına bakarak, dinamik aplikasyon üzerinden tayyare ve otobüs bileti satın kayran ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin gözyaşı ortalaması 32, yer fazla tercih edilen tatil destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların yüzde 58’i eş, yüzde 42’si ise kadın kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu devlet yüzde 53 ayvaz, yüzdelik 47 eş olarak gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde sunu çok uçak bileti satılan eyyam Kurban Bayramı tatili tarihlerine balya geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda geçmiş ayak tabanı göre talep otobüs biletinde yüzdelik 60, uçakta ise yüzde 200 arttı.

Sunma pahalı uçak bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri üzere tayyare bileti almayı tercih etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun cıvıl cıvıl uygulaması üzerinden satın alınan en fiyatlı uçak bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla gidiş-dolaşma Hannover-İzmir rotası amacıyla oldu. Arz çokça otobüs bileti Ankara amacıyla alındı.

Bildirme çokça otobüs bileti alınan destinasyonları ortada Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana dolay plana çıktı. Aplikasyon üzerinden alınan bildirme akıllıca otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Dertli rotası olurken, bildirme faziletkâr bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi amacıyla oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne bundan sonra

Aplikasyon üzerinden otel verileri incelendiğinde sunma haddinden fazla ayırtma yaptırılan destinasyonlar ortada İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne çıktı.

Yeryüzü pahalı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya önce tam saha alırken, bildirme akıllıca fiyatlı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’de yapıldı. Kullanıcıların arz çokça aradığı konseptler beyninde bungalov oteller, rastgele öz karışma oteller ve İslami oteller yer aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri enstantane izleme edebildi”

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine vadi sunulan Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda çöz hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların vadi bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini bire bir kat daha gördük. Alelhusus sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ gibi ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri strateji edip, kendilerine sunu akıllıca fiyata satın alma işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl da muhtelif olumsuzluklar zımnında sunma düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle bağırsak hatlarda gezi edecek kullanıcılarımızın henüz geçmiş on paralık olmadığı kadar erken davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun aktif uygulaması sebebiyle bütçesine bakarak uçak bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve kurgu kiralama seçimi yapabilir, tatilini yegâne bire bir uygulama üzerinden serian planlayabilir.”

Share: