Erciyes’te Uluslararası Velespit Yarışları devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ile Arsıulusal Bisikletçiler Birliği-UCI ve Türkiye Velespit Federasyonu öncülüğünde gerçekleşen Erciyes Arsıulusal Yol Bisikleti müsabakaları, Grand Prix Tomarza, Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları ile devam edecek. Arzulu sporcuların katıldığı arsıulusal misil çiftteker yarışları dört dönme sürecek.

Arsıulusal Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Efdal İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi desteklerinde gerçekleşecek, dünyanın dört bir yanından mevrut istekli sporcuların katıldığı Arsıulusal Erciyes Sefer Çiftteker Yarışları kaldığı yerden bitmeme ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda üç etabı düzenlenerek derrace sporcularının mücadelesine tayf olan yarışların küsurat etapları 18-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Arsıulusal Erciyes Sefer Bisiklet Yarışları dört çağ sürecek.

18-21 Ağustos 2022 tarihleri arasındaki çiftteker yarışlarına Türkiye başta doğmak üzere Amerika, Malezya, Kuveyt, Özbekistan, Kazakistan ve Güney Afrika kabilinden dünyanın dört bir yanından derrace takımları katılıyor.

Bu hafta düzenlenecek olan tertip Grand Prix Tomarza, Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya almak amacıyla 4 etapta gerçekleşecek. 18 Ağustos Perşembe haset Grand Prix Tomarza etabı Kayseri Bilgi Merkezi’nden başlayacak ve Tomarza meydanında son bulacak. Saat 11.00’de başlayacak olan yarışma, 14.00’te sona erecek. Ayrıca Grand Prix Kapuzbaşı etabı 19 Ağustos Cuma haset ERÜ Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayarak, Yahyalı meydanında sona erecek. Benzeri şekilde saat 11.00’de başlayacak olan konkur, 14.00’te akıbet bulacak. 20 Ağustos Cumartesi haset yapılacak Grand Prix Develi etabı ise ERÜ Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayarak yeniden ERÜ Develi Seyrani Kampüsü uğrunda bitecek. Yarışma saat 11.00’de başlayacak ve 13.50’de sona erecek. 21 Ağustos Veriş günü yapılacak Grand Prix Kapadokya etabının ise mir yeri Ürküp Şükrüoğulları adına belirlenirken, final noktası da Erciyes A.Ş. İdari çatı önü olacak. Saat 14.00’te başlayacak olan yarışma, 17.30’bile bitecek. – KAYSERİ

Share: