Eruh’ta çap desteğiyle kurulan oluşum atölyesi hizmete girdi

Siirt’in Eruh ilçesinde yatırımcı Rahşan Özer, basit ve Itidalli Ölçülü Ölçekli İşletmeleri geliştireme ve Tutma İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) desteğiyle nesiç atölyesi kurdu.

Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapı atölyesinin üretime başladığını söyledi.

Devlet desteğiyle ilçede atıl gençlere istihdam sağladığını dile getiren Özer, şöyle konuştu:

“İlgi duyduğum oluşum sektörüne katlanmak namına muhtelif kurslara katıldım. Kurslarda eğitimleri aldığım müddet süresince özlük hisse senedi yerimi ihdas fikrim vardı. Bu sebeple azrail ilişkileri, pazarlama, iştirakçi yönetimi, hammadde kaynakları kabilinden konularda kendimi geliştirmeye çalıştım. Kendi hareket yerimi kurma kararını verdikten sonra KOSGEB girişimcilik desteklerini araştırdım ve gelecek girişimcilik sertifikamı olduktan sonra iş yerini kurdum.”

KOSGEB’den aldığı destekle iş yerini kurma hayaline kavuştuğunu dile getiren Özer, çalışanlarının yüzde 90’ının avrat olduğunu, kadınlara istihdam olanağı sunduğu amacıyla haddinden fazla bahtiyar olduğunu kaydetti.

KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç ise ilçede geçmiş ve yegâne yapı atölyesinin hizmete girdiğini belirterek, “Tahminî 30 kişiye istihdam sağlandı. Eş girişimcimiz gayrı girişimcilerimize kat sayı olmasını diliyorum. Şartları sağlayıcı müteşebbis adaylarımıza pres açtıkları devir teknoloji seviyelerine bakarak 375 bin liraya kadar bindi verilebilecek.” dedi.

Share: