Erzincan’da 12 gündür zayi şahsın cesedi bulundu

Erzincan’da 1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle zayi başvurusuyla aranan 4 çocuk babası 68 yaşındaki Adnan Turan’ın cinayete kurban gittiği ortaya daha çok. Turan’ın cesedi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine sınırlı Bayburt yolu üzerindeki Sadak Barajı civarında bulundu. Olayla ait Trabzon’da 2 çirkin yakalandı, 1 şüphelinin üstelik yakalanması üzere çalışmalar sürdürülüyor.

Erzincan’da ikamet fail ve 12 gündür kendisinden bilim alınamayan 68 yaşındaki Adnan Turan’ın hayatından keder fail ailesi kaybolma ihbarında bulundu. Bunun üzerine asayiş güçlerince kontrol çalışması başlatıldı. Arama çalışmaları ve beceri izleme sonucu yapılan incelemelerde olayla ilgisi olduğu belirlenen 2 aynasız Trabzon’bile yakalanarak gözaltına makbuz. Firari 1 şüphelinin de yakalanması için icraat sürdürülüyor.

Kayıp yerine aran Adnan Turan’ın de cesedi bugün Okluk Barajı civarında bulundu. Turan’ın önceki bilgiler bakarak darp edildikten sonra öldürüldüğü ve cesedinin yakılarak baraj civarına bırakıldığı tayin edildi.

Savcılık ve olay yeri incelemelerinin arkası sıra naaş otopsi üzere Gümüşhane Kerem Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ait soruşturma bitmeme ediyor. – ERZİNCANShare: